Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 23.janvāris
Grieta, Strauta
-2.36'C
vējš: 2.2m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Jaunais, īpaši lipīgais Covid‑19 paveids nodēvēts par Omikronu


Jaunais, īpaši lipīgais Covid‑19 paveids nodēvēts par Omikronu
Foto: nytimes.com

Pasaules veselības organizācija (PVO) jauno Covid-19 paveidu, kas varētu būt lipīgāks par Covid-19 delta variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām, nosaukusi par Omikronu. Omikrons ir grieķu alfabēta 15. burts, vēsta BBC.

 

Tam bija liels skaits mutāciju, un agrīnie pierādījumi liecināja par paaugstinātu atkārtotas inficēšanās risku, paziņoja PVO.

 

Pirmo reizi par to PVO tika ziņots no Dienvidāfrikas 24. novembrī, un tas konstatēts arī Botsvānā, Beļģijā, Honkongā un Izraēlā.

 

Vairākas valstis visā pasaulē tagad ir nolēmušas aizliegt vai ierobežot ceļošanu uz un no Āfrikas dienvidiem. Piemēram, eļotāji no Dienvidāfrikas, Namībijas, Zimbabves, Botsvānas, Lesoto un Esvatīni nevarēs ieceļot Apvienotajā Karalistē, ja vien tie nebūs Apvienotās Karalistes vai Īrijas pilsoņi vai Apvienotās Karalistes iedzīvotāji.

 

ASV amatpersonas paziņoja, ka tiks aizliegti lidojumi no Dienvidāfrikas, Botsvānas, Zimbabves, Namībijas, Lesoto, Esvatīni, Mozambikas un Malāvijas. Aizliegums stāsies spēkā pirmdien. Arī Brazīlija un Austrālija ieviesušas ceļošanas ierobežojumus.

 

Piektdien PVO paziņoja, ka jaunā Covid-19 vīrusa paveida B.1.1.529 gadījumu skaits pieaug gandrīz visās Dienvidāfrikas provincēs.

“Šim variantam ir liels skaits mutāciju, no kurām dažas ir satraucošas,” teikts ANO sabiedrības veselības organizācijas paziņojumā.

 

PVO un ECDC tāpēc aicina dalībvalstis stiprināt Covid-19 epidemioloģiskās uzraudzības un vīrusa sekvencēšanas sistēmu, jo patlaban būtiski sekot līdzi epidemioloģiskajai situācijai katrā valstī, uzraudzīt jaunā vīrusa varianta agrīnu atklāšanu un nekavējoties ierobežot tā izplatību.

 

Īpaši ceļotājiem jāievēro piesardzība, nav rekomendēts doties uz zināmajām skartajām teritorijām. Tikmēr, atgriežoties mājās, jāveic papildus drošības pasākumus, tostarp testēšanu un pašizolāciju. Pēc iespējas ātrāk jāatklāj Covid-19 inficēšanās gadījumus tiem ceļotājiem, kuri atgriezušies no skartajām teritorijām.

Vakcinācijas procesu rekomendē turpināt, it īpaši riska grupās un senioriem, kas nav vēl uzsākuši vakcināciju.

 

Saistībā ar jauno vīrusa variantu paliek spēkā iepriekšējas rekomendācijas – vakcinācija, pareiza sejas masku nēsāšana, roku higiēna, distances ievērošana un regulāra telpu vēdināšana.

 

Resurss: BBC/skaties.lv

 atjaunots: 2021.g 28.novembrī | Tukuma Balss (x136)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies