Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.38m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Pērn ievērojami pieaudzis ar Āfrikas cūku mēri slimo mežacūku skaits


Pērn ievērojami pieaudzis ar Āfrikas cūku mēri slimo mežacūku skaits
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: sollunaresort.com

2021.gadā kopumā Latvijā konstatēti 448 Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumi mežacūku populācijā, skarot 27 novadu 138 pagastus un vienu pilsētas teritoriju. Tas ir par 111 gadījumiem jeb 33% vairāk nekā gadu iepriekš, atzīst Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītājas vietnieks Mārtiņš Seržants.

 

Viņš skaidroja, ka pēdējos gados, bet jo īpaši 2021.gadā, Latvijā ir novērojama meža cūku populācijas palielināšanās, kas nozīmē, ka pret ĀCM uzņēmīgo dzīvnieku skaits palielinās. Salīdzinājumam - 2020.gadā ĀCM konstatēts 337 meža cūkām, bet 2021.gadā jau 448 meža cūkām.

 

Papildus saslimušo dzīvnieku skaita pieaugumam, vīruss meža cūkām atkārtoti tika konstatēts Latvijas austrumu pierobežā, kā arī ir konstatēts Tukuma, Talsu un citos novados.

 

"Ja šī populācijas pieaugšanas tendence saglabāsies, tad ĀCM atkārtoti izplatīsies, apdraudot gan mājas cūkas, gan arī nogalinot pašas meža cūkas," prognozēja Seržants.

 

Viņš arī atgādināja, ka 2021.gadā Latvijā ĀCM mājas cūkām konstatēts divās saimniecībās. Lai likvidētu slimības perēkli un ierobežotu tās tālāku izplatīšanos, likvidēt nācās 2114 cūkas.

 

Vaicāts par slimības apkarošanu, Seržants sacīja, ka, tā kā pret ĀCM nav vakcīnas, tad apkarošanas pasākumi galvenokārt ir saistīti ar meža cūku skaita ierobežošanu, biodrošības pasākumu ievērošanu medībās un beigto meža cūku likvidēšanu.

 

Vīrusa izturība dabā veicina infekcijas izplatību meža cūku populācijā, kas kļuvušas par vīrusa rezervuāru. "Tāpēc būtiski ir nepieļaut meža cūku populācijas strauju atjaunošanos Latvijā, pastiprināti tās medījot un vienlaikus stingri ievērojot biodrošību medībās, lai neveicinātu vīrusa tālāku izplatību," uzsvēra PVD pārstāvis.

 

PVD publiskotā informācija arī liecina, ka laikā no 27.decembra līdz 31.decembrim Latvijā konstatētas 14 ar ĀCM slimas mežacūkas. Minētajā laika posmā četri slimi dzīvnieki reģistrēti Tukuma novadā - divi Džūkstes pagastā un pa vienam Jaunpils un Slampes pagastos, kā arī četras mežacūkas Ventspils novadā - trīs Vārves pagastā, bet viena Piltenes pagastā.

 

Resurss: nra.lv/PVDatjaunots: 2022.g 05.janvārī | Tukuma Balss (x409)
Novados, Tukums, Jaunpils

Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
vakar | Tukuma Balss (x84)
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
aizvakar | Tukuma Balss (x80)
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
2024.g 19.jūnijā | Tukuma Balss (x128)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies