Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 23.janvāris
Grieta, Strauta
-3.36'C
vējš: 1.7m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Kariņš: Pērn mēs investīciju piesaistes un eksporta apjomu ziņā piedzīvojām rekordu gadu


Kariņš: Pērn mēs investīciju piesaistes un eksporta apjomu ziņā piedzīvojām rekordu gadu
Foto: nra.lv

Latvijas ārpolitikas kurss ir nemainīgs un paredz sadarbības stiprināšanu ar Eiropas Savienības (ES) un NATO partneriem, šodien Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku sanāksmē ikgadējā sanāksmē uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Kā informēja premjera pārstāvis Sandris Sabajevs, Kariņš pateicās ārlietu dienestam par darbu valsts interešu aizstāvībā šajā "izaicinājumu pilnajā laikā".

 

"Šodienas mainīgajos apstākļos (..) mūsu galvenais uzdevums ārpolitikā paliek nemainīgs - jāvelta visa enerģija, strādājot ar mūsu sabiedrotajiem ES un NATO, lai skaidrotu un informētu par aktuālo situāciju mūsu reģionā," akcentēja valdības vadītājs.

 

Premjers atzīmēja, ka kopš neatkarības atjaunošanas "mēs esam auguši kā valsts un esam līdzvērtīgi partneri, uz kuriem var paļauties".

 

Ministru prezidents pauda, ka Latvija, pērn saskaroties ar hibrīduzbrukumu no Baltkrievijas režīma, spēja ātri pieņemt lēmumus un nosargāt savu robežu, vienlaikus skaidrojot savus lēmumus un situāciju partneriem ES un NATO. Tā rezultātā pašlaik ES notiek darbs pie regulējuma izstrādes par robežšķēršošanu hibrīduzbrukuma situācijās, atzīmēja politiķis.

 

Kariņš aicināja diplomātus veicināt jaunu investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecībai, īpaši ražošanas un eksporta jomā, lai atbalstītu viedās reindustrializācijas īstenošanu.

 

"Mūsu darbs sāk nest augļus - pērn mēs investīciju piesaistes un eksporta apjomu ziņā piedzīvojām rekordu gadu," norādīja premjers, aicinot panākt "vēl straujāku" ražojošā sektora attīstību un iedzīvotāju labklājības palielināšanos.

 

Tikšanās laikā ar diplomātiem Kariņš uzrunāja arī aktuālos ES darba kārtības jautājumus - Francijas prezidentūras prioritātes, ES klimata politiku, enerģētikas politiku un tās ģeopolitiskos aspektus, kā arī citus ārpolitikas jautājumus.

 

Resurss: nra.lv



atjaunots: 2022.g 10.janvārī | Tukuma Balss (x112)






    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies