Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 31.maijs
Alīda, Jūsma
18.64'C
vējš: 5.56m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Veikalu plaukti ar depozīta iepakojumiem piepildīsies pakāpeniski: kas jāņem vērā iedzīvotājiem?


Veikalu plaukti ar depozīta iepakojumiem piepildīsies pakāpeniski: kas jāņem vērā iedzīvotājiem?
Foto: liepajniekiem.lv

2022. gada 1. februārī Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Lai nodrošinātu sekmīgu depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts depozīta sistēmas pārejas periods no 2022. g. 1. februāra līdz 31. jūlijam. Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, bet veikalu plaukti ar depozīta iepakojumiem piepildīsies pakāpeniski, ar katru mēnesi pieaugot depozīta produktu skaitam.


Kas jāņem vērā pārejas perioda laikā?


Sešu mēnešu pārejas periods noteikts ar mērķi, lai atvieglotu dzērienu ražotājiem Latvijā pāreju uz depozīta sistēmu un sniegtu iespēju izpārdot saražoto preci bez depozīta zīmes. Tas nozīmē, ka līdz 2022.g. 31. jūlijam veikalu plauktos atradīsies gan ar depozīta zīmi marķēti, gan nemarķēti produkti, jo iepakojumu bez depozīta zīmes nomaiņa pret iepakojumiem ar depozīta zīmi notiks pakāpeniski. Savukārt no 1. augusta dzērienu plauktos atradīsies tikai jaunie produkti, kas marķēti ar depozīta zīmi.

 

Lai atpazītu, vai tiek iegādāts ar depozīta zīmi marķēts produkts, par ko tiks iekasēta 0,10 EUR depozīta maksa un ko pēc tam būs iespējams nodot depozīta punktos, iepakojuma iegādes brīdī iedzīvotājiem jāpievērš uzmanība dzēriena etiķetei un produkta cenu zīmei. Savukārt, ja tiks iegādāts iepakojums bez depozīta zīmes, par to depozīta maksa netiks iekasēta un to nodot depozīta sistēmā nevarēs. Iepakojumus bez depozīta zīmes varēs nodot esošajos atkritumu šķirošanas konteineros.

 

Kā atpazīt depozīta iepakojumu?


Visi depozīta iepakojumi būs marķēti ar Latvijas depozīta zīmi, kas apzīmēs konkrētā iepakojuma piederību depozīta sistēmai, kā arī norādīs uz faktu, ka par šo iepakojumu ir iemaksāta depozīta maksa. Depozīta zīme apzīmē divu veidu iepakojumus – vienreiz lietojamo un atkārtoti uzpildāmo (AU) iepakojumu.

 

Nodotie vienreiz lietojamie iepakojumi tiks uzskaitīti un sagatavoti pārstrādei, savukārt atkārtoti uzpildāmie (AU) iepakojumi tiks nogādāti atpakaļ pie ražotājiem, kas šos iepakojumus izmazgās, atkārtoti uzpildīs un laidīs atpakaļ tirgū.

 

Kur nodot iepakojumus bez depozīta zīmes?


Ja pārejas perioda laikā tiks iegādāts dzēriena iepakojums, kas nav marķēts ar depozīta zīmi, to varēs nodot esošajos atkritumu šķirošanas konteineros. Savukārt, ja uz depozīta pieņemšanas punktu tiks atnests dzēriena iepakojums, ko nevar nodot depozīta sistēmā, vai arī, piemēram, depozītā nododamā iepakojuma etiķete vai pats iepakojums būs būtiski bojāts, to varēs izmest atkritumu šķirošanas konteinerā, kas atradīsies netālu no depozīta punkta, tādējādi parūpējoties par apkārtējās vides tīrību.

 

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram kontos.

 

 

Resurss:

Dārta Katrīne Salna

“Depozīta Iepakojuma Operators”

Mediju koordinatore

E-pasts: darta.salna@vilands.lv

 

 atjaunots: 2022.g 12.janvārī | Tukuma Balss (x417)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies