Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 21.maijs
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
10.64'C
vējš: 3.19m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Nekustamā īpašuma nodoklī daļai nāksies maksāt vairāk


Nekustamā īpašuma nodoklī daļai nāksies maksāt vairāk
Foto: puaro.lv

Neskatoties uz to, ka valdība līdz 2025.gadam lēma iesaldēt līdzšinējās kadastrālās vērtības, atsevišķiem lauksaimniecības zemju īpašumiem var būt izmaiņas vērtībā, no kuras aprēķina nekustamā īpašuma nodokli.

 

Kā rakstīja portāls NRA.lv, adminstratīvi teritoriālās reformas dēļ Nekustamā īpašuma nodoklis mainīsies 26 pašvaldībās. Īpaši smagi to izjutīs bijušā Garkalnes novada iedzīvotāji, kuriem likme par nekustamā īpašuma nodokli pieaugusi divkārt. Vairāk par šīm izmaiņā šeit.

 

Daļai īpašumu pieaugs arī kadastrālā vērtība, no kuras rēķina Nekustamā īpašuma nodokli. Šis pieaugums attiecas uz 7% no visām lauksaimniecības zemes vienībām, kurām jāpiemēro speciālā vērtība, un tas saistīts ar faktu, ka valdība 2016.gadā ieviesa speciālo kadastrālo vērtību sistēmu lauksaimniecības zemēm, kuru patība ir lielāka par trīs hektāriem. Speciālā vērtība tika noteikta līdz 2025.gadam, un tās pieaugums ik gadu nedrīkst pārsniegt 10% no iepriekšējā taksācijas gada speciālās vērtības.

 

VZD vērš uzmanību, ka līdzšinējās Īpašumu kadastrālās vērtības var būt mainījušās gadījumos, ja 2021.gadā Kadastra informācijas sistēmā tika aktualizēti nekustamo īpašumu raksturojošie dati. Piemēram, ja zemei pašvaldība mainīja lietošanas mērķi, vai zemes kadastrālās uzmērīšanas rezultātā tika precizēti apgrūtinājumi, vai pēc meža inventarizācijas tika noteikti citi meža zemes saimnieciskās darbības ierobežojumi. Savukārt, ēkām vērtība var būt mainījusies, piemēram, ja tām tika mainīts lietošanas veids - dzīvojamās telpas pārveidotas par biroja telpām vai otrādi, ja tika precizēts ēkas fiziskais nolietojums, ja tika mainīti ēkas apjoma rādītāji, kā rezultātā mainījās ēkas kopplatība.

 

Īpašumu kadastrālās vērtības saglabājušās pagājušā gada līmenī galvenokārt tāpēc, ka Saeima 2021.gadā apstiprināja grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, "iesaldējot" kadastrālās vērtības līdz 2025.gadam. Tas nozīmē, ka arī 2022.gadā kadastrālo vērtību aprēķinam tiek izmantota kadastrālo vērtību bāze, kas izstrādāta balstoties uz 2012.-2013.gada nekustamā īpašuma tirgus darījumiem.

 

VZD ģenerāldirektore Vita Narnicka norāda, ka jau kopš minētā Saeimas lēmuma pieņemšanas, VZD kopā ar sadarbības partneriem - nozaru un pašvaldību sabiedriskajām organizācijām - intensīvi strādā, lai izveidotu labāko iespējamo jauno kadastrālo vērtību noteikšanas modeli no 2025.gada.

 

"Svarīgi panākt, lai jaunais modelis faktiski būtu kā vienošanās starp valsti, pašvaldībām un iesaistītajām nozarēm, lai tas būtu ilgtspējīgs un vērsts uz tautsaimniecības attīstību," uzsver Narnicka.

 

Nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības 2022.gadā lielākajai daļai īpašumu saglabājas 2021.gada līmenī, tas konstatēts, VZD pārrēķinot visu īpašumu vērtības. Jaunās, pārrēķinātās kadastrālās vērtības stājušās spēkā 2022.gada 1.janvārī.

 

Resurss: nra.lvatjaunots: 2022.g 15.janvārī | Tukuma Balss (x193)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies