Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 21.maijs
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
10.64'C
vējš: 3.26m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Akceptē vēja parka būvniecību Tukuma novadā līdz spriedumam notiekošajā tiesvedībā


Akceptē vēja parka būvniecību Tukuma novadā līdz spriedumam notiekošajā tiesvedībā
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: justenergy.com

Senāts apmierinājis uzņēmuma "Pienava wind" lūgumu par pagaidu noregulējumu – vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecība būs akceptēta līdz brīdim, kad būs pieņemts spriedums notiekošajā tiesvedībā saistībā ar parka būvniecību.

 

Senātā informēja, ka lēmumu pieņēma, izskatot "Pienava wind" blakus sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas lēmumu, ar kuru noraidīts pieteikums par pagaidu noregulējumu lietā. Vēja parka būvniecība varēs notikt līdz brīdim, kad stāsies spēkā Tukuma novada domes lēmums par paredzētās darbības akceptu ("Pienava wind" labvēlīga sprieduma gadījumā), vai līdz brīdim, kad stāsies spēkā spriedums, ar kuru "Pienava wind" pieteikums tiek noraidīts.

 

Arī, ja spriedums "Pienava wind" būs negatīvs, vēja parka darbības radītās sekas būs novēršamas.

Senāts lēmumā uzsvēra, ka izskatāmajā lietā ir jāatrod līdzsvars starp dažādām vides interesēm – atjaunojamās enerģijas ražošana, kas ir laba klimata pārmaiņu apturēšanai, kā arī dabas unikalitātes un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana.

 

"Paredzētajai darbībai ir ne tikai negatīva ietekme uz vidi, kādu neizbēgami rada jebkura šāda mēroga projekta īstenošana, bet tā ir arī līdzeklis, ar kuru iespējams mazināt nelabvēlīgās klimata sekas.

Vienlaikus šai leģitīmajai vides interesei ir pretnostatāma cita ne mazāk būtiska vides interese, kas līdzīgi vērsta uz dabas unikalitātes un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Tā ir arī samērojama ar to indivīdu tiesību uz veselību aizsardzību, kuru veselību var potenciāli ietekmēt konkrētu vēja parku radītais piesārņojums (troksnis, mirgošana, vibrācijas), proti, kuri dzīvo un uzturas konkrēto vēja parku radītā piesārņojuma zonā. Tāpat vēja parkiem ir ietekme arī uz ainavu, jo to silueti rada vizuālas pārmaiņas," rakstīts Senāta paziņojumā medijiem.

 

Senāts ņēma vērā, ka Tukuma novada pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem ir atzinusi, ka tās teritorijā ir attīstāmi vēja parki, un ir šim izmantošanas veidam norādījusi arī atbilstošas vietas. Tātad jautājumi par vispārīgu vēja elektrostaciju fizikālo ietekmju raksturu, to ietekmi uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veselību jau ir apsvērti teritorijas plānošanas stadijā. Konkrētā izmantošanas veida pieļaujamības apsvērumi ir ietvēruši arī aplēses, vai teritorijas, kurās vēja elektrostaciju būvniecība konceptuāli ir paredzēta, ir vērtīgas tostarp no ainavu aizsardzības skatpunkta. 

 

Senāta pirmšķietamā vērtējumā paredzētās darbības būtiskās ietekmes (tostarp uz ainavu, kultūrvēsturisko vidi, bioloģisko daudzveidību, Tukuma novada iedzīvotāju veselību) ir apzinātas, adekvāti novērtētas un to mazināšanai izvirzīti atbilstoši, pieteicējai saistoši nosacījumi. Senāts ņēma vērā arī, ka paredzētās darbības īstenošanu par pieļaujamu, ievērojot nepieciešamo preventīvo pasākumu kopumu, atzinušas arī kompetentās vides iestādes.

 

Šādos apstākļos Senāts pirmšķietami saskatīja, ka pareizs var būt tikai viens risinājums – paredzētās darbības akcepts.

 

Tāpat Senāts atzina, ka, nepiemērojot pagaidu noregulējumu, pieteicējai varētu rasties zaudējumi, kuru novēršana vai atlīdzināšana būtu ievērojami apgrūtināta.

 

Vienlaikus Senāts vērsa uzmanību, ka arī tad, ja galīgais lietas izskatīšanas rezultāts būs pretējs lietā piemērotajam pagaidu noregulējumam, paredzētās darbības radītās sekas būs adekvāti novēršamas, savukārt pieteicējas ziņā ir uzņemties risku par zaudējumiem nelabvēlīga sprieduma gadījumā.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2022.g 13.janvārī | Tukuma Balss (x223)
Novados, Tukums

Tukumā norisināsies bērnu tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”
Tukumā norisināsies bērnu tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”
2022.g 18.maijā | Tukuma Balss (x84)
Tukuma 2. Vidusskola pārbūvētā ēka piedalās skatē "Gada labākā būve Latvijā"
Tukuma 2. Vidusskola pārbūvētā ēka piedalās skatē "Gada labākā būve Latvijā"
2022.g 18.maijā | Tukuma Balss (x131)
Rīgā, Tukumā un Ogrē risināsies starptautiskās studentu spēles
Rīgā, Tukumā un Ogrē risināsies starptautiskās studentu spēles
2022.g 18.maijā | Tukuma Balss (x56)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies