Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 21.maijs
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
10.64'C
vējš: 3.26m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Saeimas komisija neatbalsta vienreizēja pabalsta piešķiršanu senioriem un ģimenēm ar bērniem


Saeimas komisija neatbalsta vienreizēja pabalsta piešķiršanu senioriem un ģimenēm ar bērniem
Foto: LRT

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien neatbalstīja opozīcijas deputātu priekšlikumus par vienreizēja pabalsta izmaksāšanu pensiju saņēmējiem un cilvēkiem ar bērniem.

 

Komisija trešdien apsprieda grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, tos atbalstot otrajam lasījumam Saeimā. Likumprojektu parlamentā paredzēts izskatīt ceturtdien, 20.janvārī.

 

Opozīcijas deputāte Ramona Petraviča uz otro lasījumu grozījumiem likumā bija iesniegusi divus priekšlikumus par vienreizējiem pabalstiem - 500 eiro pabalstu par katru bērnu, kā arī 300 eiro pabalstu Latvijā dzīvojošām personām, kas ir vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējas vai bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmējas, vai pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmējas.

 

Tāpat līdzīgu priekšlikumu iesniedza arī Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS), kurš aicināja pensiju saņēmējiem sniegt 200 eiro vienreizēju pabalstu, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi, tai skaitā apkures cenu pieaugumu.

 

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs aicināja komisijas deputātus balsot pret konkrētajiem priekšlikumiem, ņemot vērā, ka šāda prakse ar vienreizējiem atbalstiem izmantota jau pagājušajā gadā, tomēr tai pēc definīcijas esot jābūt tikai vienreiz izmaksātai palīdzībai.

 

Viņš skaidroja, ka situācija pašlaik ļoti strauji mainās, un valdībai priekšā ir četras krīzes - Covid-19, valsts austrumu robežas krīze, enerģētikas cenu krīze un iespējamais Krievijas konflikts ar Ukrainu.

 

Tikmēr ZZS pārstāvis Uldis Augulis lūdza komisijas deputātus nekavēties ar lēmumu pieņemšanu un atbalsta pasākumiem, jo pašlaik saredz valdības "čammāšanos" tieši šajā jautājumā.

 

Vienlaikus komisija balsoja pret Valaiņa iesniegto priekšlikumu, kas paredzētu valstij kompensēt elektronerģijas cenas, kas ir virs 80 eiro par megavatstundu (MWh). Debatējot par priekšlikumu, tā iesniedzējs Valainis skaidroja, ka, lai arī valdība jau ir atbalstījusi vairākus mehānismus potenciālam cenu samazinājumam, pašlaik ir redzams, ka ar to nav gana.

 

Tāpat Valainis aicināja koalīcijas deputātus izvērtēt iespējas pašlaik izmainīt cilvēku domāšanu un attīstīt sabiedrības "energopratību", norādot, ka krīzes situācija nav īstais moments, kad mainīt cilvēku domāšanu, jo atbalsts nepieciešams tūlītēji.

 

Reizē komisija trešdien atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu likumā iekļaut iespēju pašvaldību kapitālsabiedrībām 2022.gadā saņemt valsts budžeta aizdevumu kurināmā iegādei ar pašvaldības vai vairāku pašvaldību galvojumu 100% apmērā no valsts aizdevuma apmēra.

 

Aizdevuma atmaksas termiņš būs līdz diviem gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz vienam gadam no aizdevuma līguma noslēgšanas dienas. Aizdevumam netiks piemērota fiksētā valsts aizdevuma apkalpošanas maksa. Aizdevumi 2022.gadā tiks nodrošināti valsts budžeta aizdevumu kopējā palielinājuma ietvaros.

 

Resurss: nra.lvatjaunots: 2022.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x662)
   2022-01-19 17:05
- Tā ir dezinformācija. 2022. gada martā ģimenēm ar bērniem tiks izmaksāts vienreizējs pabalsts 200 eur apmērā par katru bērnu. Nemāniet cilvēkus.
       atbildēt 


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies