Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 21.maijs
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
10.64'C
vējš: 3.26m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Eksperti nesaredz racionālu pamatu valdības lēmumam par masku nēsāšanu


Eksperti nesaredz racionālu pamatu valdības lēmumam par masku nēsāšanu
Foto: economist.com

Sākot ar 25. janvārī visās sabiedriskajās vietās vajadzēs nēsāt medicīniskās maskas vai respiratorus. Auduma maskas vairs nederēs, jo tās nespējot pienācīgi aizsargāt no omikrona. Savukārt skolēni joprojām varēs nēsāt auduma maskas.

 

Ekspertam un pētniekam Ivaram Vanadziņam valdības lēmums situācijā, kad kovida izplatība ir augsta - ļoti augsta riska zonās, kādas pašlaik ir skolas, ļaut izmantot auduma maskas, nav saprotams, vēsta lsm.lv.

 

Nu tādu racionālu pamatu es, godīgi sakot, nespēju saskatīt," LTV raidījumā "Panorāma" sacīja Vanadziņš. Viņš demonstrēja, kā, nedaudz paplešot zilo, skolēniem nopirkto auduma masku, tai var viegli redzēt cauri. Tātad var viegli arī ieelpot vīrusu. To pašu viņš demonstrēja uz respiratora un medicīniskās maskas. Tām cauri redzēt nevar.

 

Nav racionāla pamatojuma, kāpēc skolēniem atļaus turpināt lietot auduma maskas skolā, kur ir augsts risks inficēties ar kovidu, kamēr citiem sabiedrības locekļiem būs obligātas medicīniskās maskas vai respiratori, LTV raidījumā "Panorāma" izteicās Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

 

Ministru kabinetam lemjot par obligātu medicīnisko masku vai respiratoru lietošanu, izglītības ministre Anita Muižniece atgādināja, ka pašlaik visās skolās ir iepirktas un izdalītas auduma maskas. Premjerministrs rosināja pirkt citas maskas. Bet Veselības ministrijā norādīja - skolēnu maskas efektivitātes ziņā ir pielīdzināmas medicīniskajām. Un par tām iztērēti vairāk nekā 880 tūkstoši eiro.

 

"Vienkārši saprotot praktiski, ka tas ir tikko nopirkts. Saprotot, ka tas šobrīd ir pietiekami drošs, ka tūdaļ būs nākamais iepirkums. Šādi ir tie apsvērumi.

 

"Skaidrs, ka nākamajos iepirkumos arī skolām, skolēniem, pedagogiem tiks iepirktas medicīniskās maskas," komentēja izglītības un zinātnes ministre A. Muižniece.atjaunots: 2022.g 22.janvārī | Tukuma Balss (x1370)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies