Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 17.maijs
Dailis, Herberts, Umberts
6.64'C
vējš: 5.08m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Latvijas Radio: Respiratoru lietošana mēnesī maciņam var prasīt pat 30 EUR


Latvijas Radio: Respiratoru lietošana mēnesī maciņam var prasīt pat 30 EUR
Foto: irishtimes.com

Ievērojot higiēniskās prasības Covid-19 izplatības laikā, jaunā kārtība par sejas masku valkāšanu cilvēkam mēnesī var izmaksāt pat 30 EUR. To Latvijas Radio noskaidroja, apmeklējot vairākas tirdzniecības vietas, kur pārdod medicīniskās maskas un respiratorus. Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ivars Vanadziņš uzskata, ka jaunā noteikuma dēļ cilvēki maskas var mainīt retāk, nekā tas nepieciešams.

 

No 70 centiem līdz 1,17 EUR par gabalu – tāds ir FFP2 respiratoru cenu diapazons Latvijas Radio apmeklētajās tirdzniecības vietās. No nākamās otrdienas, 25. janvāra, šos mutes un deguna aizsegus vajadzēs nēsāt publiskās vietās.

 

Būs atļauts valkāt arī medicīniskās maskas. Un, salīdzinot ar respiratoriem, to cenu diapazons ir lielāks.

Sanāk, ka starp gabalā lētāko un dārgāko medicīnisko masku starpība ir četras reizes, savukārt starp respiratoriem – vairāk nekā pusotra reize. Turklāt starp medicīniskajām maskām kvalitātes un drošības ziņā starpība nav novērota, bet starp respiratoriem tā ir pamanīta.

 

Daudzreiz lietojamās auduma maskas gabalā gan izmaksāt var vairāk nekā dārgākais Latvijas Radio atrastais respirators. Tomēr nepieciešamība mainīt respiratorus nozīmēs nepieciešamību šķirties no lielākas summas. Piemēram, ja pirks medicīniskās maskas par 16 centiem gabalā un ik dienu tās mainīs dažas reizes, tad mēnesī tas izmaksās aptuveni 15 EUR. Savukārt respiratori, kas maksā 1 EUR un ko varot nēsāt astoņas stundas, mēnesī izmaksās aptuveni 30 EUR.

 

Respiratorus var nēsāt dienu, bet labos apstākļos – pat vairāk, pastāstīja Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ivars Vanadziņš. Viņš gan uzsvēra, ka respiratori jāuzglabā tīrā papīra maisā, nevis kabatā vai somā.

 

Vanadziņš domā, ka pastāv risks, ka jauno noteikumu dēļ cilvēki taupīs un mutes un deguna aizsegus mainīs reti. “Pirmkārt, tad tas vairs nestrādā kā respirators, jo vairs neko neaizsargā. Tas filtrs ir pilns, un mēs elpojam gar malām. Ja tas ir vairāk nekā dažas dienas, tad tā maska, protams, ir ideāla barotne visiem mikroorganismiem,” norādīja Vanadziņš.

 

Speciālists jauno kārtību par medicīniskā maskām un respiratoriem atbalsta, vien piebilstot, ka valdībai tas bija jānosaka jau rudenī.

 

Resurss: lsm.lv/Latvijas radio

 

 


atjaunots: 2022.g 22.janvārī | Tukuma Balss (x167)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies