Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 25.augusts
Ivonna, Ludis, Ludvigs, Patrīcija
23'C
vējš: 2.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

8_Tukuma metals NTZ_44849.JPG

ZIŅASNOVADOS
ENGURESPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Zvaigzneskalns piemērojis 18 000 eiro līgumsodu Tukuma Pienam par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu


Zvaigzneskalns piemērojis 18 000 eiro līgumsodu Tukuma Pienam par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu

Jau iepriekš izskanējis daudz informācijas par Tukumā izvietotā piena pārstrādes uzņēmuma a/s Tukuma piens notekūdeņu priekšattīrīšanas ietaisēm, kuras vēljoprojām nav nodotas ekspluatācijā.

 

Tukuma novada Dome informē, ka iepriekš ir bijusi vienošanās ar uzņēmumu par to, kādā veidā A/s Tukuma piens nodrošinās notekūdeņu priekšattīrīšanu savā īpašumā. Protams, pašvaldība no savas puses nodrošina pieejamu infrastruktūru notekūdeņu tālākajai attīrīšanai, bet, ja piesārņojuma koncentrācija pārsniedz valsts normatīvos noteikto un arī līgumiski atrunāto, tad uzņēmumam jāpieņem lēmums, kādā veidā risināt jautājumus par to, kur nonāks šie piesārņotie notekūdeņi. Viens variants ir neturpināt attīstības projektu, jo paši nav gatavi investēt šādās attīrīšanas ietaisēs, kas pirmatnēji daļēji attīra ražošanas procesā radušos notekūdeņus. Otra iespēja, ko pielieto arī citi uzņēmumi (SIA Puratos Pūrē) ir vest daļu no notekūdeņiem uz Jūrmalu vai Kandavu, kur ir iespēja par maksu šos notekūdeņus nodot. Trešais variants ir pārkāpt normas, novadot notekūdeņus kanalizācijā pa taisno, tādējādi radot lielu risku, ka publiskajā infrastruktūrā radīsies būtisks kaitējums (mirst dūņas attīrīšanas ietaisēs) un tad viss nonāk atklātā dabā. Šādu scenāriju Tukums piedzīvoja Šlokenbekas dīķa piesārņojuma precedentā, kurā bojā gāja 4 tonnas zivju un spēkā arī stājās notiesājošs tiesas spriedums krimināllietā.

 

Iepriekš, šīs lietas kūrēja tā brīža Tukuma Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs, kas kā noskaidrojām no 2004.gada bija saglabājis pietiekami neefektīvu starp SIA Tukuma Ūdens un A/s Tukuma Piens noslēgto līgumu, kuru pat gadu no gada pagarināja ar neeksistējošām sankcijām, kuras varētu piemērot brīžos, kad ir konstatētas atkāpes no likumā un līgumā noteiktā.

SIA Tukuma Ūdens šefs Ainārs Feldmanis informēja, ka jaunais Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns, jau pagājušā gada izskaņā aicināja izbeigt veco kārtību un noslēgt jaunu līgumu ar visām iekļautajām līguma sankcijām par neattīrītu notekūdeņu ievadīšanu pilsētas tīklos. Līgums pavasarī tika noslēgts un maija (kā arī jūnija mēnesī) tika konstatēti pārsniegumi, par ko SIA Tukuma Ūdens informēja arī Tukuma novada Domi, kā uzņēmuma kapitāldaļu turētāju.

 

Neskatoties uz to, ka ar uzņēmumu izveidojusies laba sadarbība pilsētas svētku organizēšanā un arī cita veida aktīva iesaistīšanās Tukuma vārda iznešanā gan novadā gan Latvijā, jaunais Domes priekšsēdētāja vietnieks pieņēmis lēmumu piemērot sodu ap 15 000 eiro (bez PVN) par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu pilsētas kanalizācijas sistēmā. Kā skaidroja Agris Zvaigzneskalns, vides riski šajos gadījumos ir vērtējami kā galvenie, jo uzņēmums ilgstoši nepabeidz iepriekš apsolītās priekšattīrīšanas ietaises un vilcinās ar preventīvo darbu notekūdeņu koncentrācijas līmeņa samazināšanai jau pirms SIA Tukuma ūdens uzskaites. Monitorings ir pietiekami precīzs un SIA Tukuma ūdens to kontrolē gan attālināti gan klātienē. A/s Tukuma Piens par šiem gadījumiem komentārus nav snieguši un ir griezušies pie paša pilsētas mēra Ērika Lukmaņa. Priekšsēdētājs aicināja uzņēmuma atbildīgās personas vērsties pie vietnieka.

 

Atgādinām, ka pamatojoties uz  VSIA Latvijas valsts vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra iesniegtajiem maija un jūnija testēšanas pārskatiem A/s Tukuma Piens nav ievērojis noslēgtā līguma nosacījumus par noteiktajiem notekūdeņu piesārņojošo vielu koncentrāciju limitiem (diennakts vidējā parauga limiti).atjaunots: 2019-07-29 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

Hokejists Martins Lavrovs parakstījis līgumu ar Slovākijas augstākās līgas klubu "Liptovsky Mikulas"
Jaunpils jaunieši nometnē Engurē gūst zināšanas par iespējām uzņēmējdarbībā un nodarbinātībā savā novadā
Pie apaļā galda tiek apspriesta “Tukku Magi” projekta vīzija

    Pasākumi
2.septembrī 13:00 Lancenieki, Džūkstes pasaku muzejā
Pasaku svētki ar moto „Atslēga uz pasaku”
22.septembrī 13:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Rudens saulgrieži latviskās tradīcijās
    Aktuāli
no 3.jūlija līdz 1.septembrim
  Engurē, Lapmežciema muzejā
Izstāde "Jūra iedvesmo"
no 12.augusta līdz 1.septembrim
  Tukumā, Kafejnīcā "Corner's"
Anitas Stūres izstāde "Kad visādas omas un domas"
no 29.jūnija līdz 9.septembrim
  Jaunpilī, Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē
Izstāde "Bezgalīgais stāsts"
no 11.maija līdz 11.septembrim
  Tukuma mākslas muzejā
Izstādes "Purvīša zīmē" atklāšana
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
no 7.jūnija līdz 22.decembrim
  Tukumā, Durbes pilī
izstāde “MEŽĢĪŅU ŠARMS UN NOSLĒPUMI”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

rifo_baner_1_94700.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies