Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2020.gada 22.janvāris
Austris
5'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Zvaigzneskalns piemērojis 18 000 eiro līgumsodu Tukuma Pienam par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu


Zvaigzneskalns piemērojis 18 000 eiro līgumsodu Tukuma Pienam par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu

Jau iepriekš izskanējis daudz informācijas par Tukumā izvietotā piena pārstrādes uzņēmuma a/s Tukuma piens notekūdeņu priekšattīrīšanas ietaisēm, kuras vēljoprojām nav nodotas ekspluatācijā.

 

Tukuma novada Dome informē, ka iepriekš ir bijusi vienošanās ar uzņēmumu par to, kādā veidā A/s Tukuma piens nodrošinās notekūdeņu priekšattīrīšanu savā īpašumā. Protams, pašvaldība no savas puses nodrošina pieejamu infrastruktūru notekūdeņu tālākajai attīrīšanai, bet, ja piesārņojuma koncentrācija pārsniedz valsts normatīvos noteikto un arī līgumiski atrunāto, tad uzņēmumam jāpieņem lēmums, kādā veidā risināt jautājumus par to, kur nonāks šie piesārņotie notekūdeņi. Viens variants ir neturpināt attīstības projektu, jo paši nav gatavi investēt šādās attīrīšanas ietaisēs, kas pirmatnēji daļēji attīra ražošanas procesā radušos notekūdeņus. Otra iespēja, ko pielieto arī citi uzņēmumi (SIA Puratos Pūrē) ir vest daļu no notekūdeņiem uz Jūrmalu vai Kandavu, kur ir iespēja par maksu šos notekūdeņus nodot. Trešais variants ir pārkāpt normas, novadot notekūdeņus kanalizācijā pa taisno, tādējādi radot lielu risku, ka publiskajā infrastruktūrā radīsies būtisks kaitējums (mirst dūņas attīrīšanas ietaisēs) un tad viss nonāk atklātā dabā. Šādu scenāriju Tukums piedzīvoja Šlokenbekas dīķa piesārņojuma precedentā, kurā bojā gāja 4 tonnas zivju un spēkā arī stājās notiesājošs tiesas spriedums krimināllietā.

 

Iepriekš, šīs lietas kūrēja tā brīža Tukuma Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs, kas kā noskaidrojām no 2004.gada bija saglabājis pietiekami neefektīvu starp SIA Tukuma Ūdens un A/s Tukuma Piens noslēgto līgumu, kuru pat gadu no gada pagarināja ar neeksistējošām sankcijām, kuras varētu piemērot brīžos, kad ir konstatētas atkāpes no likumā un līgumā noteiktā.

SIA Tukuma Ūdens šefs Ainārs Feldmanis informēja, ka jaunais Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns, jau pagājušā gada izskaņā aicināja izbeigt veco kārtību un noslēgt jaunu līgumu ar visām iekļautajām līguma sankcijām par neattīrītu notekūdeņu ievadīšanu pilsētas tīklos. Līgums pavasarī tika noslēgts un maija (kā arī jūnija mēnesī) tika konstatēti pārsniegumi, par ko SIA Tukuma Ūdens informēja arī Tukuma novada Domi, kā uzņēmuma kapitāldaļu turētāju.

 

Neskatoties uz to, ka ar uzņēmumu izveidojusies laba sadarbība pilsētas svētku organizēšanā un arī cita veida aktīva iesaistīšanās Tukuma vārda iznešanā gan novadā gan Latvijā, jaunais Domes priekšsēdētāja vietnieks pieņēmis lēmumu piemērot sodu ap 15 000 eiro (bez PVN) par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu pilsētas kanalizācijas sistēmā. Kā skaidroja Agris Zvaigzneskalns, vides riski šajos gadījumos ir vērtējami kā galvenie, jo uzņēmums ilgstoši nepabeidz iepriekš apsolītās priekšattīrīšanas ietaises un vilcinās ar preventīvo darbu notekūdeņu koncentrācijas līmeņa samazināšanai jau pirms SIA Tukuma ūdens uzskaites. Monitorings ir pietiekami precīzs un SIA Tukuma ūdens to kontrolē gan attālināti gan klātienē. A/s Tukuma Piens par šiem gadījumiem komentārus nav snieguši un ir griezušies pie paša pilsētas mēra Ērika Lukmaņa. Priekšsēdētājs aicināja uzņēmuma atbildīgās personas vērsties pie vietnieka.

 

Atgādinām, ka pamatojoties uz  VSIA Latvijas valsts vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra iesniegtajiem maija un jūnija testēšanas pārskatiem A/s Tukuma Piens nav ievērojis noslēgtā līguma nosacījumus par noteiktajiem notekūdeņu piesārņojošo vielu koncentrāciju limitiem (diennakts vidējā parauga limiti).atjaunots: 2019-07-29 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

HK “Rotas/Meliorceltnieks” izbraukuma spēlē sakauj HK “Privatbank”
HK “Rotas/Meliorceltnieks” izbraukuma spēlē sakauj HK “Privatbank”
2020-01-21 | Marta Saulīte
Logu ražotnē Lestenes pagastā virsū uzkrītot stikla loksnēm gājis bojā vīrietis
Logu ražotnē Lestenes pagastā virsū uzkrītot stikla loksnēm gājis bojā vīrietis
2020-01-21 | Marta Saulīte
Tukuma Siltums samazinājis ražošanas apjomus par 20%, bet vai rēķini palikuši mazāki?
Tukuma Siltums samazinājis ražošanas apjomus par 20%, bet vai rēķini palikuši mazāki?
2020-01-21 | Anita Bajāre
    Pasākumi
2.februārī 13:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Sveču diena, zīlēšana, laikapstākļu pareģošana
8.februārī 13:00 Tukumā, Tukuma pilsētas vēstures muzejā Pils Tornis
Saruna ar GINTU SPRĒDI par sižetu veidošanu
22.februārī 15:00 Lapmežciemā, Lapmežciema tautas namā
Teātra izrāde "Laulību līgums" Lapmežciemā
17.aprīlī 19:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde
    Aktuāli
no 7.decembra līdz 23.janvārim
  Tukumā, Mākslas galerijā DURVIS
Tekstildarbu un stikla mākslas darbu izstāde
no 30.janvāra līdz 29.februārim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde "Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies