12.64'C
vējš: 6.36m/s

BS "Tukums" basketbolisti sakauj DSN; "Tukums" sastāvā NBL debitē Spriņģis

Dāvis Spriņģis. Foto: Kristaps Andiņš

"Ramirent" Nacionālajā basketbola līgā (NBL) pie uzvaras ar 85:77 izbraukumā pret  BJBS Rīga/DSN tika Basketbola skolas "Tukums" basketbolisti. Spēle bija zīmīga ar to, ka tukumniekiem palīgā nāca bobsleja stūmējs Dāvis Spriņģis, kurš pirms trīs dienām Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 5.vietu.

NBL Rietumu grupā sesto vietu ieņemošie tukumnieki šovakar devās izbraukuma spēlē uz Rīgu, lai sacenstos ar grupas nosacīto pastarīti DSN. Lai gan tukumnieki bija favorītu statusā, tomēr pirmajās desmit minūtēs DSN jaunie spēlētāji rezultātā turējās cieši līdzās, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar četru punktu atstatumu. Atrāvienu "Tukums" sāka veidot otrajā ceturtdaļā, ko turpināt izdevās līdz trešā perioda vidum, sasniedzot +20.

DSN jaunieši gan balto karogu nepacēla un trešā ceturkšņa vidū veica straruju pakaļdzīšanos, pietuvojoties līdz pat septiņu punktu tiesai. Arī pēdējā desmitminūtē turpinājās šūpoles. Noslēdzošās ceturtdaļas laikā tukumnieki izvirzijās priekšā līdz 18 punktu pārsvaram, bet DSN sadeldēja atstatumu līdz astoņiem punktiem. Skanot beigu signālam, rezultāts 85:77 liecināja par "Tukuma" septīto uzvaru sezonā.

Jāatzīmē, ka teju pa taisno no Pekinas olimpiskajām spēlēm tukumniekiem palīgā bija ieradies Latvijas bobsleja izlases četrinieka kamanu stūmējs Dāvis SpriņģisOlimpietis nodemonstrēja savu fizisko sagatavotību, sakrājot desmit punktus, izcīnot 11 atlēkušās bumbas un izdalot četras rezultatīvās piespēles. Šī bija Dāvja Spriņģa debija "Ramirent" Nacionālās basketbola līgas līmenī. Iepriekš bobslejists epizodiski bija bija piedalījies tukumnieku cīņās LBL 3. divīzijā.

"Tukuma" rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 27 punktiem un desmit izcīnītām bumbām bija centra spēlētājs Rihards Adiņš. Pie 16+16 tika vel viens tukumnieku garā gala spēlētājs Ingvars Lerhs. Kopumā "Tukuma" komandas spēlētāji savāca 60 (!) atlēkušās bumbas, kas bija uz pusi vairāk nekā pretiniekiem - 29.

Resurss: Sportacentrs.com/Emīls Ozerinskis

atjaunots: 2022.g 23.februārī | Tukuma Balss (x790)