Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.38m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Dienesta suņi Marko, Yaro un Enzo Kandavas skolā palīdz atklāt likumpārkāpumus


Dienesta suņi Marko, Yaro un Enzo Kandavas skolā palīdz atklāt likumpārkāpumus
Foto: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde

 

2. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki, sadarbojoties ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes kinologiem un dienesta suņiem Marko, Yaro un Enzo, veica preventīva rakstura pārbaudi kādā Kandavas izglītības iestādē. Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši piecus administratīvo pārkāpumu procesus.

Pārbaudes laikā dienesta suns norādīja uz vienu jaunieti, kurš aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāts uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Tāpat pie šī jaunieša tika atrastas, iespējams, narkotiskās vielas, kas ir nosūtītas uz ekspertīzi, lai noskaidrotu to sastāvu un precīzu svaru. Policijā par minēto ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.
Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu likumsargi uzsāka vēl vienu administratīvā pārkāpuma procesu, un arī šajā gadījumā pie kāda cita jaunieša atrastās, iespējams, narkotiskās vielas tika nosūtītas uz ekspertīzi, lai noskaidrotu to sastāvu un precīzu svaru.
Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.
Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka divi jaunieši pie sevis glabā cigaretes un elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes šķidruma tvertni, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Abos šajos gadījumos arī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Kopumā dienesta suņi pie jauniešiem atrada 26 cigaretes, vienu marihuānas smalcinātāju un vienu elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes šķidruma tvertni.
Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.
Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums, atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.
Resurss: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde

 atjaunots: 2022.g 04.martā | Tukuma Balss (x628)
Novados, Kandava

Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
vakar | Tukuma Balss (x84)
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
aizvakar | Tukuma Balss (x80)
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
2024.g 19.jūnijā | Tukuma Balss (x128)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies