8.64'C
vējš: 4.06m/s

"Tukums 2000/Telms" futbolistiem smags zaudējums pret RFS

Tukuma kapteinis Kaspars Anmanis. Foto: Sanita Ieva Sparāne

Smagāko sakāvi kluba vēsturē šodien piedzīvoja FK "Tukums 2000/Telms" futbolisti, kuri Virslīgas spēlē Tukumā savu skatītāju priekšā ar rezultātu 0:10 atzina Virslīgas čempiones Rīgas Futbola Skolas (RFS) pārākumu.

Tukumniekiem nācās iztikt bez spēlētājiem, kas izīrēti no RFS, tādēļ Sergeja Vilkova vietu vārtu cietoksnī ieņēma Helmuts Saulītis, bet Niku Sliedi aizsardzības centrā nomainīja Markuss Kruglaužs.

Šosezon jau vairākkārt redzēti ļoti ātri gūti vārti un arī RFS bija iespēja izcelties, 40. sekundē pēc bumbas vārtu priekšā sniedzoties Andrejam Iličam. Serbu uzbrucējam pirmo iespēju realizēt neizdevās, tomēr kreņķi par to ķert nevajadzēja, jo visai drīz tukumnieku vārti tika atslēgti. Pirmo reizi šosezon RFS sākumsastāvā ejot Vladislavam Fjodorovam, malējam aizsargam ar centrējumu izdevās atrast Iliču, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos, pirmo reizi pārspējot Helmutu Saulīti. Dažas minūtes vēlāk pārkāpjot noteikumus pret Iliču, "Tukums 2000/Telms" uz saviem vārtiem atveda pendeli. 11 metru soda sitiena izpildīšanu uzņēmās Petrs Marešs, panākot rezultātu 2:0.

Kreisajā flangā RFS turpināja raut gabalos mājinieku aizsardzību. Emersons izrēķinājās ar Ikotu Gomi, atstājot japāni noskatīties sev mugurā. Brazīlijas futbolists ielauzās soda laukumā un atdeva piespēli debitantam Galkinam, kurš raidīja bumbu apakšējā vārtu stūrī, izceļoties ar savu pirmo vārtu guvumu Virslīgas karjerā. Nopelnījis rezultatīvu piespēli, Emersons nolēma vārtus gūt arī pats, ieskrienot soda laukumā un jau puslaika vidū panākot nepieklājīgi lielu pārsvaru - 4:0.

Neiejūtīgais RFS uzbrukums spēles 27. minūtē vēl vairāk sāpināja tukumniekus, piekto reizi apaļo priekšmetu iebakstot mājinieku vārtos. Ar savu otro vārtu guvumu izcēlās Iličs. Savukārt pirms pirmā puslaika izskaņas "Tukums" negribot jau atkārtoja atkārtoja savu lielāko sagrāvi Virslīgas vēsturē, kad pie vārtu guvuma tika Sedriks Kuadio - 6:0. Pirms diviem gadiem tukumnieki Jurģa Kalna vadībā ar šādu rezultātu piekāpās "Daugavpilij". Diemžēl ar to vēl nebija gana, jo pirmā puslaika kompensācijas laikā Saulītis kapitulēja arī septīto reizi, netraucēti no soda laukuma vidus izcēļoties Galkinam.

Arī otrajā puslaikā RFS turpināja krāt vārtus, Emersonam ieraudot bumbu vārtu augšējā stūrī un sasniedzot jau 8:0. Tādējādi RFS turpināja doties pretī savai visu laiku lielākajai uzvarai Virslīgā. Pie vārtu guvējiem vēlāk pievienojās arī Renārs Varslavāns, noliekot čempioni viena precīza sitiena attālumā līdz desmit gūto vārtu robežai. Pamatlaika pēdējās sekundēs Kotdivuāras uzbrucējs Ismaels Diomandē guva savus pirmos Virslīgas vārtus, noapaļojot rezultātu līdz 10:0.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2022.g 11.aprīlī | Tukuma Balss (x448)
Novados, Tukums, Sports, Futbols

Motosportists Valdis Šakins zcīna 2.vietu Latvijas čempionāta Cross Country 1.posmā