2.64'C
vējš: 2.34m/s

"Kandava/Anzāģe" izšķirošās spēles pagarinājumā iegūst NBL bronzu

Mārcis Saulītis izšķirošajā spēlē guva 28 punktus. Foto: Basket.lv

Pirmo reizi komandas vēsturē pie "Ramirent" Nacionālās basketbola līgas medaļām tikusi "Kandava/Anzāģe", kas bronzas sērijas trešās spēles pagarinājumā ar 96:84 salauza "Gulbenes Buku" pretestību.

Bronzas sērijas izšķirošā spēle iesākās ar uguņošanu abu komandu komandu izpildījumā, strauji augot skaitļiem uz rezultāta tablo. Efektīvi groza tuvumā punktus krāja "Kandavas/Anzāģes" slaidākais vīrs Mārcis Saulītis, bet viņa pretspēlētājs Rihards Bērziņš turpināja demonstrēt savu mīksto rociņu no trejača atzīmes. Pēdējā pirmās ceturtdaļas minūtē ar trīs punktu metieniem apmainījās Kristaps Gotfrīds un Ervīns Ivanovs, noslēdzot spēles ievada desmit minūtes ar kaujiniecisku neizšķirtu - 23:23.

Otrā ceturkšņa ievadā "Kandava/Anzāģe" pārsteidza pretiniekus ar ļoti agresīvu aizsardzību, pārtverot bumbas un gūstot punktus ātrajos uzbrukumos. Guntaram Strāķim izdevās sasniegt mājinieku lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā - 12 punktus. Perioda izskaņā gan Rihardam Berkoldam padevās raidīt grozā metienu, kas ļāva samazināt atstatumu zem desmit punktiem. Pārtraukumā komandas devās pie 45:38.

Otrais puslaiks iesākās nepatīkami Kurzemes komandai, jo sadursmē ar pretspēlētāju sasitās kandavnieku saspēles vadītājs Artūrs Grīnbergs. Viņam atrodoties laukuma malā, gulbenieši spēja sadeldēt deficītu līdz minimumam. Mierīgāk kandavniekiem ļāva justies Guntara Strāķa realizētais tālmetiens, pēcāk savus trejačus pievienojot arī Arvim Savčenko un Gotfrīdam, kas atkal deva kurzemniekiem +10. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas tālmetienu grozā raidīja Ingus Mastiņš - 65:59.

Noslēdzošās desmitminūtes laikā Raimonda Gabrāna trenētā komanda panāca izlīdzinājumu uz rezultāta tablo - 72:72. Nervozā cīņā par iniciatīvu svarīgu trejaci divas minūtes līdz cīņas beigām grozā raidīja Guntars Strāķis. Pēdējā minūtē buki deva prettriecienu, Ingaram Aizpuram 15 sekundes līdz pamatlaika beigām atkal panākot līdzsvaru - 80:80. Grīnberga trejacis pēdējā sekundē grozā nekrita, spēlei dodoties uz pagarinājumu.

Papildlaikā spēli uz sevi ņēma "Kandavas" garie spēlētāji Saulītis un Savčenko, panākot sešu punktu pārsvaru. Gulbeniešu izmisīgie mēģinājumi izglābt spēli nebija sekmīgi un "Kandava/Anzāģe" labā spēli ar bumbas triecienu no augšas noslēdza Saulītis, kura rēķinā kopumā 28 gūti punkti. Edgara Priedes trenētā vienība tādējādi guva pagarinājuma uzvaru ar 96:84.

Aizraujošā bronzas sērijā pirmo reizi kluba vēsturē "Kandava/Anzāģe" ieguva turnīra medaļas, izcīnot bronzu saspringtā spēlē, kuras liktenis izšķīrās pagarinājumā.

Kandavnieku uzvaru ar 28 gūtiem punktiem kaldināja Mārcis Saulītis. 23 punktus guva Guntars Strāķis, abiem basketbolistiem pietrūkstot vienai izcīnītai bumbai līdz "double-double" rādītājiem. Tos sasniegt sanāca Arvim Savčenko ar 15 punktiem un 13 izcīnītām bumbām.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2022.g 10.maijā | Tukuma Balss (x515)