Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 29.jūnijs
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris
24.64'C
vējš: 3.27m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukuma novada dome atbalstījusi vēja parka "Pienava wind" būvniecību


Tukuma novada dome atbalstījusi vēja parka "Pienava wind" būvniecību
Foto: interestingengineering.com

Šodien, 25. maijā, Tukuma novada domes sēdē deputātu vairākums atbalstīja vēja parka "Pienava wind" būvniecību Tukuma novadā. 

 

 Par "Pienava wind" parka būvniecību balsoja 11 Tukuma novada domes deputāti, 4 atturējās, savukārt vēl 1 deputāts bija pret. Trīs tautas kalpi Domes sēdē nepiedalījās.

 

"Nav noslēpums, ka "Pienava wind" projekts ir piedzīvojis dažādus līkločus, vairākās tiesu institūcijās mēģinot apstrīdēt tā leģitimitāti. Tomēr ir jāsaprot, ka vēja parka attīstīšana ir juridiski komplicēts un sarežģīts process, kur ikviens solis tiek rūpīgi reglamentēts normatīvos, sabalansējot iedzīvotāju, vides un visas sabiedrības intereses. Kā projekta attīstītājs biju pārliecināts, ka "Pienava wind" ir jākalpo par atskaites punktu ikvienam, kurš apzinās, ka klimata neitralitātes mērķi nav sasniedzami bez alternatīviem elektroenerģijas ražošanas avotiem. Turklāt Krievijas atkārtoti izvērstais karš Ukrainā mūsu dienaskārtībā ir ienesis pavisam jaunus izaicinājumus, līdz ar to nacionālu interešu projektu vairs nav iespējams vērtēt tikai no savas viensētas prizmas. Tā būtu bezatbildīga rīcība, tāpēc varu apsveikt Tukuma novada domi, kas apzinājās, ka šis nav balsojums tikai par novada attīstību, vietējo labklājību, bet arī par Latvijas enerģētiskās neatkarības, drošības un labklājības stiprināšanu. Ceru, ka arī Dobeles novada dome rīkosies tik pat izlēmīgi, atbalstot projektam blakus esošo "Dobele wind" projektu," portālam Delfi.lv teica vēja parka attīstītāja SIA "Eolus" valdes loceklis Gatis Galviņš.

 

Paredzēts, ka "Pienava wind" tiks uzstādītas vismaz 22 vēja turbīnas ar katras jaudu virs 6 megavatiem (MW). Ja tiktu īstenots arī blakus esošā "Dobele wind" vēja parka projekts, tad šie parki kopā ik gadu spētu saražot 700-1000 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas būtu pielīdzināms 10% no kopējā Latvijas gada elektroenerģijas patēriņa.

 

Šobrīd notiek darbs pie "Pienava wind" tehniskā projekta izstrādes. Tāpat iecerētajā parka teritorijā uzstādīts 140 metrus augsts meteoroloģiskais masts, lai iegūtu precīzākus vēja ātruma datus, kā arī fiksētu citus meteoroloģiskos parametrus, tādējādi precīzāk prognozējot vēja parka darbības rezultātus, portālam apollo.lv apliecināja Galviņš.

 

Kā vēstīts, Administratīvā apgabaltiesa 10.maijā nosprieda apmierināt SIA "Pienava wind" pieteikumu, kas iesniegts pret Tukuma novada domi, tādējādi secinot, ka domes lēmums iepriekš aizliegt uzņēmumam vēja parka tapšanu bijis prettiesisks.

 

Tiesa uzdevusi Tukuma novada domei izdot "Pienava wind" labvēlīgu administratīvo aktu, ar kuru tiktu akceptēta kompānijas paredzētā darbība - vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecība Tukuma novadā, viena mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas.

 

Apgabaltiesa atzina, ka ietekmes uz vidi procesā ir konstatētas un Vides pārraudzības valsts birojs ir pārbaudījis visas iespējamās paredzētās darbības ietekmes, konstatējis to būtiskumu, apsvēris to, vai un kā ietekmes var mazināt vai novērst, biroja atzinumā ietvertie argumenti ir detalizēti vērtēti.

 

Samērojot dažādas intereses, Administratīvā apgabaltiesa ņēma vērā to, ka paredzētā darbība atbilst Tukuma novada teritorijas plānošanas dokumentos atļautajai izmantošanai, ka ietekme uz iedzīvotāju veselību un dzīvnieku sugām vai nu nav, vai ir minimāla, kā arī pastāv ietekmju novēršanas un samazināšanas pasākumi.

 

Tā kā paredzētās darbības vietas apkārtnē atrodas gan izklaidus apdzīvotas vietas, viensētas un atsevišķi kultūras pieminekļi un ka šādi apstākļi ir konstatējami praktiski visā Latvijas teritorijā, ka būtiskākā paredzētās darbības ietekme ir ietekme uz ainavu, bet vienlaikus svarīgas sabiedrības intereses ir arī uz nelabvēlīgo klimata pārmaiņu samazināšanu, Administratīvā apgabaltiesa atzina, ka paredzētās darbības vieta ir piemērots un optimāls variants, kurā paredzēto darbību atļaut.

 

Kā iepriekš norādīja "Pienava wind" vienīgā īpašnieka SIA "Eolus" valdes loceklis Galviņš, "Pienava wind" attīstības projekts ir precedents, kura rezultāts kopumā ir sava veida atskaites punkts tam, vai Latvijā vēja parki paliks tikai "uz papīra", vai tomēr tiks uzbūvēti.

 

Resurss: apollo.lv/delfi.lv

atjaunots: 2022.g 25.maijā | Tukuma Balss (x195)
Novados, Tukums

Tukuma smagatlēti izcīna medaļas LSVS 59. sporta spēlēs
Tukuma smagatlēti izcīna medaļas LSVS 59. sporta spēlēs
2022.g 30.aprīlī | Tukuma Balss (x1)
Aizvadīts "Līgo kauss" zolītē
Aizvadīts "Līgo kauss" zolītē
aizvakar | Tukuma Balss (x2)
Baiba Frišenbrūdere kļūst par Latvijas čempioni soļošanā
Baiba Frišenbrūdere kļūst par Latvijas čempioni soļošanā
aizvakar | Tukuma Balss (x2)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies