Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 23.septembris
Vanda, Veneranda, Venija
20.64'C
vējš: 5.29m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Par valsts grants ceļu planēšanu un atputekļošanu


Par valsts grants ceļu planēšanu un atputekļošanu
Attēlam ilustratīva nozīme: vceli.lv

Lai grants ceļš kalpotu pienācīgi un ilgstoši, tam jāveic regulāri uzturēšanas darbi: seguma planēšana, ko sarunvalodā mēdz saukt arī par greiderēšanu, ceļa klātnes profilēšana, iesēdumu un bedrīšu remonts, īpašos gadījumos – seguma atputekļošana, caurteku un grāvju tīrīšana un to profila atjaunošana; krūmu izciršana grāvjos, nogāzēs, ceļu nodalījuma joslā un zāles pļaušana.

 

VSIA „Latvijas Valsts ceļi” Tukuma nodaļas vadītājs Harijs Lācars informē, ka šogad vairāk atputekļot nav plānots nevienā autoceļa posmā, kur vasaras sākumā tas tika izdarīts- kopā aptuveni 30 km garumā.

 

Tas saistīts ar ierobežotiem ikdienas uzturēšanas līdzekļiem un darbu prioritātēm saskaņā ar Satiksmes Ministrijas piešķirto finansējumu valsts autoceļu uzturēšanai.

 

Pavisam Tukuma novadā ir aptuveni 400 km valsts grants ceļi. LVC Tukuma nodaļa ir saņēmusi iesniegumus par nepieciešamību atputekļot pie aptuveni 70 mājām, kopā ap 40 km. Naudas izteiksmē tas ir aptuveni 100000 EUR. Diemžēl visas vajadzības nav iespējams izpildīt, jo ir jāveic ceļu greiderēšana, bedru remonts, zāles un krūmu pļaušana, grāvju tīrīšana, caurteku tīrīšana un remonts, ceļa zīmju nomaiņa un uzstādīšana, ziemā - sniega tīrīšana un kaisīšana u.tt. Valsts piešķirtais finansējums Tukuma novada Valsts a/c šogad ir 2 659 000 EUR, kas paredz 860 km valsts ceļus uzturēt atbilstoši MK noteikumiem Nr.26 visa gada garumā. Minētie MK noteikumi ceļu atputekļošanu neparedz un tie ir neparedzētie darbi.

 

Zāles pļaušana uz valsts C klases ceļiem notiek saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 26, t.i. vienreiz sezonā, savukārt, krūmu un atvašu ciršana un vai pļaušana vienreiz pa diviem gadiem, izņemot satiksmei bīstamas vietas (pie ceļa zīmēm un vai krustojumiem un nobrauktuvēm)- tur jānocērt vai jānopļauj mēneša laikā pēc fakta konstatācijas.

 

H.Lācars arī norāda, ka tuvākajos 2-3 gados ir plānots uzsākt P109 Zemīte -Kandava grants ceļa pārbūves darbus, uzklājot asfaltbetona segumu. P109 pārbūves Tehniskais projekts šogad tiks pabeigts.

 

“Valts autoceļu vai to posmu saraksts ar noteiktām uzturēšanas klasēm 2022. gada vasarā Tukuma nodaļas autoceļu tīklā” skatīt šeit

 

Resurss: kandava.lvatjaunots: 2022.g 01.augustā | Tukuma Balss (x367)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies