Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 23.septembris
Vanda, Veneranda, Venija
20.64'C
vējš: 5.64m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Zantes enduro sacensībās uzvar Edgars Siliņš


Zantes enduro sacensībās uzvar Edgars Siliņš
Foto: Lamsf

Pagājušajā nedēļas nogalē, 6. un 7. augustā, Zantē veiksmīgi aizvadīti divi enduro pasākumi. Sestdien norisinājās Baltijas enduro rallijs, bet svētdien tika noskaidroti Latvijas čempionāta un kausa ceturtā posma enduro uzvarētāji.

 

Pēc gada pārtraukuma, enduro Zantē uzņēma jaunus apgriezienus, sestdien Enduro Rallijā pulcējot 110 dalībniekus, bet svētdien klasiskajā enduro dalībnieku skaits bija 65 sportisti. Šogad trases kopējais garums bija 30 kilometri, kurā bija iekļauti divi speciālie ātruma testi – smilšu karjers un “Lasīšu” mototrase. Abos testos veiktās izmaiņas, sportisti atzina par interesantām. Arī laikapstākļi bija ļoti labi, jo nebija nedz karsti, nedz pārāk vēsi.

 

Svētdien, Latvijas čempionāta un kausa enduro posmā nepārspēts palika EGP un E2 klases uzvarētājs Edgars Siliņš (“Motosports Racing Team”), kurš pastāstīja, ka šogad enduro Zantes trase bija līdzīga, kā pagājušo reizi, tāpēc bijusi pazīstamas sajūtas. “Trasē vietām bija puteklis, vietām ļoti slapjš un dubļi. Tāda ir Zante. Abi testi bija salīdzinoši īsi un kļūdīties nevarēja, jo katra sekunde bija no svara. Stabili un līdz galam, tas bija mans sacensību mērķis. Padevās gan karjera tests, gan pļavas tests un rezultāts summējās par labu manai uzvarai,” tā Edgars Siliņš.

 

LaMSF Enduro komisijas vadītājs, E1 klases otrās vietas ieguvējs Kaspars Ērkulis (“Kalsnava MB”): “Liels prieks, ka pēc gada pauzes atkal esam Zantē. Šoreiz beidzot iztikām bez Zantes lielajiem dubļiem. Tas bija “forši”. Man kā sportistam tas ļoti patika. Negribējās dubļaino Zanti, gribējās vairāk pabaudīt, kas arī šogad izdevās. Sacensība bija ļoti laba un interesanta. Pirmā daļa bija vieglāka, pēc pirmā kontrolpunkta bija vairāk jāiespringst, jo bija jāizbrauc divi ātruma testi un jāpaspēj motociklam uztaisīt servisu. Kopumā patika, izbaudīju braucienu un viss izdevās.” No Enduro komisijas vadītāja skata punkta Kaspars Ērkulis uzsver, ka vēlējies trasē redzēt vairāk dalībniekus, bet zinot to, ka šeit sestdien norisinājās Enduro Rallijs, tad daļa dalībnkieku nolēma braukt tikai vienu dienu. Iespējams, ka tas ietekmēja kopējo dalībnieku skaitu svētdien. “Kopumā viss ir labi. Laikapstākļi lieliski, saule spīd, sacensības bez lietus. Baudām dzīvi un tiekamies Baltijas čempionāta posmā Lietuvā,” tā Kaspars Ērkulis.

 

Iesācēji (C) 2T klases pirmās vietas ieguvējs Mikus Neško (“Saldus motoklubs”): “Zantē braucu pirmo gadu. Es braucu, izbaudīju, man patika un viss bija “forši”. Organizators visu sastrādājis kā vajag. Trase interesanta, varbūt testus gribēju nedaudz garākus, bet man patika. Arī pārbraucieni bija labi. Vēl divi enduro posmi. Jānobrauc tos, tad jau skatīsimies. Labi pavadītas brīvdienas, esmu pasportojis, atmosfēra draudzīga, viss forši un labi.”

 

Sarunā ar Iesācēji (C) 2T klases piektās vietas ieguvēju Valteru Broku (“Motokurzeme”), viņš pastāstīja, ka ar motosportu nodarbojas aptuveni piecus gadus. “Šogad startēju visos Latvijas čempionāta enduro posmos. Pagājušajā gadā, traumas dēļ, nācās izlaist motosporta sezonu, tāpēc šogad braukšana nedaudz “stīvāka”. Mērķis ir nobraukt visus Latvijā rīkotos klasiskā un hard enduro posmus līdz galam. Zantē trase bija viegla. Man vairāk patīk tur, kur braukšana ir grūtāka. Tāda pēc kuras “nevar piecelties kājās”. Zantē bija jābrauc ātrāk. Tas man tik labi vēl nesanāk, galvenais, ka līdz galam. Šajā nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. augustam startēšu hard enduro “RocketBiker” posmā,” tā Valters Broks.

 

Veterāni 50+ klasē godpilno trešo vietu izcīnīja LaMSF Enduro komisijas loceklis, pieredzējušais enduro braucējs Pēteris Sliede (“apPasaule”), kurš atzina, ka šoreiz fokusēja spēkus svētdienas enduro, tāpēc sestdien Enduro Ralliju nebrauca. “Zināju, ka Zantes sacensībām ir jāgatavojas īpaši, tā, lai motocikls ir perfektā kārtībā, jo visticamākais būs dubļi, vajadzēs svaigas riepas. Kā arī sagaidāms ir interesants ekstrēmais tests, kas pazīstams ar mākslīgiem elementiem – baļķiem, riepām, citiem šķēršļiem. Tāpēc bez motocikla sagatavošanas arī aizbraucu uz “333” trasi patrenēt ekstrēmos elementus, ko parastos treniņos un sacensībās tik bieži nesastop. Domāju, ka tas man noteikti palīdzēja atcerēties, kas jādara, ja priekšā ir liels baļķis vai vairāki. Pašās sacensībās ekstrēmo testu nobraucu bez lielām kļūdām. Tikai uzķēros uz viena baļķa pirmajā testā. Arī lieki neriskēju, jo rēķināju, ka viena sekunde klāt man neko nedos, ja varu pazaudēt visu rezultātu vai iekulties traumās,” stāsta Pēteris Sliede.

 

Sportistam patika gan ekstrēmais, gan karjeras tests. “Pazīstamas trases, bet, protams, katru reizi mazliet savādākas. Ekstrēmajā testā sarežģītakajiem šķēršļiem bija “čikenveji” jeb apkārceļi, bet tos neizmantoju. Pārbrauciens bija relatīvi viegls, zinot, ka pat sausā laikā Zantē caur mežiem ejošā trase nekad neizžūst. Lai gan dubļi bija, tie jau bija pažuvuši un braukšanai īpaši netraucēja. Taisni piešķīra vajadzīgo endūrisko noskaņu,” atklāj Pēteris Sliede un turpina: “Rezultātā ieguvu trešo vietu, kas bija labākais, uz ko biju cerējis. Kādu laiku nebiju stāvējis uz trepēm, kā reizēm saucam pjedestālu, tā ka bija patīkami saņemt balvu mūsu pašu kluba “apPasaule” organizētajās sacensībās.

 

Sacensības, kā vienmēr, bija perfekti noorganizētas. Paldies maniem kluba biedriem Agnesei Silai, Mārtiņam Silam, Rihardam Stārostniekam, Raitim Evarsonam, Kristianam Evarsonam un visiem pārējiem, kas palīdzēja organizēt un kas piedalījās,” tā Pēteris Sliede.

Sacensību organizatore Agnese Sila (“apPasaule”) atzina, ka Enduro svētki Zantē kopumā ir aizvadīti veiksmīgi. ”Sestdien notika Enduro Rallija otrais posms, kurā startēja 110 dalībnieki. Sakarā ar to, ka mums ir sadarbība ar Lietuvu, tad arī šajā pasākumā vairāk piedalījās braucēji no Lietuvas. Tur notika pirmais posms un tiks organizēts arī trešais. Enduro Rallijā lielākais uzsvars ir uz kvadracikliem. Enduro kvadru klases praktiski vairs nav. Startēja lielie motocikli, Soft klase, jaunā Road Book klase, Adventure un Dual klases. Šīs klases brauca pēc īstās rallija leģendas. Visi, kas finišēja, bija priecīgi, jo atzina trasi par interesantu, kā arī pasākumu atzina par ļoti labi organizētu,” stāsta Agnese Sila.

Runājot par svētdienu, kad startēja Latvijas čempionāts enduro, organizatore atzina, ka šajā posmā bija gaidījuši kuplāku dalībnieku skaitu. “Grūti teikt, kas tam bija par iemeslu, vai pie vainas kopējā situācija valstī, vai arī Zantes enduro trases “dubļu slava”, jo izskanēja minējumi, ka daudzi sportisti Zantes enduro trasi pazīst kā smagu un sarežģīt. Tie, kas atbrauca, visi bija apmierināti un viņiem trase šķita pietiekami interesanta un baudāma. Bijām piestrādājuši pie ekstrēmā testa. To atjaunojām, salikām arī papildu elementus. Manuprāt, kopumā viss izdevās ļoti labi,” tā Agnese Sila.

 

Latvijas čempionāta un kausa ceturtā posma Enduro TOP 3

 

EGP klasē:

1. Edgars Siliņš (“Motosports Racing Team”)
2. Andris Grīnfelds (“KTM Orange Racing”)
3. Ivo Šteinbergs (“Motosports Racing Team”)

E1 klasē:

1. Aivars Kukojs (“Motosports Racing Team”)
2. Kaspars Ērkulis (“Kalsnava MB”)
3. Ģirts Kalniņš (“Motosports Racing Team”)

E2 klasē:

1. Edgars Siliņš (“Motosports Racing Team”)
2. Andris Grīnfelds (“KTM Orange Racing”)
3. Kārlis Reinfelds (“Adventure Team Latvia”)

E3 klasē:

1. Ivo Šteinbergs (“Motosports Racing Team”)
2. Vilnis Skrastiņš (“Adventure Team Latvia”)
3. Kaspars Bondars (“KTM Orange Racing”)

E 40+ klasē:

1. Lauris Ermanis (“Motosports Racing Team”)
2. Jānis Rasmanis (“KTM Orange Racing”)
3. Jānis Jēgers (“Adventure Team Latvia”)

E Juniors 16+ klasē:

1. Markuss Daniels Jauntirāns (“Motosports Racing Team”)
2. Bruno Deičmanis (“Moto AZ”)

Hobiji 2T klasē:

1. Edgars Vilcāns (“Techstrive Racing”)
2. Edgars Lielmanis (privāti)
3. Vitālijs Ņečajevs (“Latgales Enduro”)

Hobiji 4T klasē:

1. Didzis Kalve (“CEC I.S.Racing”)
2. Mārcis Valbergs (“CEC I.S.Racing”)
3. Jānis Arbidāns (“Motosports Racing Team”)

Iesācēji (C) 2T klasē:

1. Mikus Neško (“Saldus motoklubs”)
2. Matīss Šadris (“Motokurzeme”)
3. Didzis Bremze (“Motokurzeme”)

Iesācēji (C) 4T klasē:

1. Kaspars Puriņš (“KTM Orange Racing”)
2. Aigars Lietaunieks (“Motokurzeme”)
3. Māris Biruls (privāti)

Veterāni 50+ klasē:

1. Jurijs Žižkuns (“Moto AZ”)
2. Andris Kalniņš (“Motosports Racing Team”)
3. Pēteris Sliede (“apPasaule”)

Kvadri ATV klasē:

1. Povilas Ignatavičius (Lietuva)
2. Gabija Mechovic (Lietuva)
3. Norbert Mechovic (Lietuva)

Open LV klasē:

1. Jānis Jansons (“Motosports Racing Team”)
2. Ivo Ģermanis (“Motosports Racing Team”)
3. Pēteris Misiņš (“Motosports Racing Team”)

Absolūtais iesācējs klasē:

1. Jānis Kravalis
2. Guntars Bernāns
3. Andrejs Loss

Klubu komandu ieskaitē:

1. vietā ar 60 punktiem motoklubs “Motosports Racing Team” – Markuss Daniels Jauntirāns, Ivo Šteinbergs, Edgars Siliņš, Lauris Ermanis.
2. vietā ar 49 punktiem motoklubs “KTM Orange Racing” – Andris Grīnfelds, Jānis Rasmanis, Kaspars Puriņš, Kaspars Bondars.
3. vietā ar 24,75 punktiem motoklubs “apPasaule” – Pēteris Sliede, Rihards Stārostnieks, Jānis Cīrulis.


Latvijas čempionāta enduro rezultāti: https://www.enduromanager.eu/?rm_fu...

Enduro Rallija rezultāti: https://appasaule.lv/2022-rezultati...

 

Informāciju sagatavoja:
LaMSF Enduro komisija

 

 

 

 atjaunots: 2022.g 09.augustā | Tukuma Balss (x265)
Novados, Tukums, Sports, Motoru sports

Markuss Kokins kļūst par Latvijas vicečempionu motokrosā, Auniņam/Aleksejevam - bronza
Markuss Kokins kļūst par Latvijas vicečempionu motokrosā, Auniņam/Aleksejevam - bronza
2023.g 19.septembrī | Tukuma Balss (x12)
KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo amatpersonu par pašvaldības kapitālsabiedrību līdzekļu nelikumīgu pārskatīšanu uz privāto bankas kontu
KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo amatpersonu par pašvaldības kapitālsabiedrību līdzekļu nelikumīgu pārskatīšanu uz privāto bankas kontu
2023.g 18.septembrī | Tukuma Balss (x13)
Alksnis kļuvis par Kanādas čempionu Taizemiešu boksā
Alksnis kļuvis par Kanādas čempionu Taizemiešu boksā
2023.g 03.septembrī | Tukuma Balss (x38)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies