No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
 Foto: Oksana Džadana/F64/nra.lv
Atvadīšanās no mūžībā aizgājušā bijušā Valsts policijas (VP) priekšnieka tukumnieka Inta Ķuža notiks sestdien, 13.augustā, plkst.12:00 Rīgas krematorijā, informēja VP.
Atvadīšanās notiks no pulksten 12:00 līdz 14:00 ārpusē pie Rīgas Krematorija, Varoņu ielā 3a. Pēc atvadīšanās ceremonijas klātesošie vienotā procesijā dosies nolikt ziedus un vainagus pie Mātes Latvijas pieminekļa Rīgas Brāļu kapos. Ķuzis mūžībā devās 9. augustā pēc smagas cīņas ar slimību.
Ints Ķuzis dzimis 1962. gada 4. maijā Tukumā, kur arī sāka savu karjeru policijā teju 40 gadu garumā, ieņemot vairākus augstus amatus un sniedzot būtisku ieguldījumu Valsts policijas attīstībā un Latvijas sabiedrības drošībā.
Ķuža kungs dienesta gaitas uzsāka 1982. gadā kā Jelgavas rajona iekšlietu daļas milicis, un faktiski jau savas karjeras sākumā, 1996. gadā, kļuva par Tukuma rajona policijas daļas priekšnieku. Savukārt no 1999. gada ieņēmis vairākus vadošus amatus Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldē, vadot gan Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldi, gan pašu Rīgas policijas pārvaldi. Laikā no 2011. gada līdz 2020. gadam bija Valsts policijas priekšnieks, kļūstot par ilggadēju iestādes vadītāju. Šajā laikā pārvarēti gan izaicinājumi, gan likti pamati Valsts policijas attīstībā un nākotnes veidošanā.
Dienesta laikā Ķuža kungs saņēmis 37 apbalvojumus, tostarp 2011. gadā par nopelniem Latvijas labā saņēmis Viestura ordeni (1. šķira) un iecelts par Ordeņa lielkrusta komandieri. 2009. gadā piešķirta policijas ģenerāļa dienesta pakāpe.
Resurss: vp.gov.lv
atjaunots: 2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x322) Novados, Tukums
|
Pasākumi Aktuāli
Aptauja
|