-0.36'C
vējš: 4.65m/s

tukumametals

Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā

No 8.līdz 12.augustam Zviedrijā, Gēteborgā norisinās "CISM - Conseil International du Sport Militaire" Reģionālais čempionāts šaušanā. Sacensībās piedalās 45 dalībnieki no 8 valstīm – Austrijas, Dānijas, Latvijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas.

Šaušanā ar lielkalibra sporta pistoli (30 šāvieni pa mērķi ar melno apli, 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamu mērķi) Latvijas komanda (kaprālis Lauris Strautmanis, kareivis Emīls Vasermanis un kareivis R. Zorge (visi NBS Sporta klubs)) sasniedzot 1718 punktu slieksni izcīnīja 1.vietu, aiz sevis par 2 punktiem atstājot titulēto Austrijas komandu. Trešajā vietā Šveices komanda ar 1706 punktiem.
Sieviešu konkurencē šaušanā ar mazkalibra pistoli (30 šāvieni pa mērķi ar melno apli, 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamu mērķi) Latvijas komanda (seržante A. Krieķe-Jermacāne (Zemessardze), vecākā zemessardze Ilze Blanka (Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljons) un vecākā zemessardze M. Alksniņa (Zemessardzes 51. kājnieku bataljons) ierindojas 5.vietā. Sieviešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja pieredzējušās Vācijas komandas sportistes, kuru uzvārdi plaši zināmi arī starptautiskajā sporta arēnā – Sandra Reitz, Doreen Vennekamp un Michelle Skeries.
Šajā pašā vingrinājumā individuālajā startā no Latvijas sportistiem labākais bija Lauris Strautmanis, kurš ar uzrādīto personisko rekordu 589 punkti izcīnīja 1.vietu. R. Zorge sašāva 580 punktus un pāršaudē par 3.vietu bija spēcīgāks par Austrijas komandas sportistu Andreas Auprich, kurš pamatvingrinājumā sašāva identisku punktu skaitu kā Rihards. E. Vasermanis ar 570 punktiem ieņēma 11.vietu. 2.vieta Adrian Schaub no Šveices.
Sieviešu konkurencē vecākā zemessardze Ilze Blanka ar sašautiem 568 punktiem ieņēma 5.vietu. Seržante A. Krieķei-Jermacānei 548 punkti un 12.vieta. Vecākā zemessardzes M. Alksniņa 14.vietā ar 541 punktu augstu rezultātu. Sieviešu konkurencē uzvarētāja – Doreen Vennekamp no Vācijas.

atjaunots: 2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x423)