Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Cērē aizvadīti amatierteātru ražas svētki


Cērē aizvadīti amatierteātru ražas svētki
Foto: kandava.lv

29. oktobrī Cēres pamatskolas aktu zālē ikgadējos amatierteātru ražas svētkos tikās Kandavas un pagastu apvienības teritorijas amatierteātru kolektīvi un viesi.

Pasākuma viesus un dalībniekus Cērē laipni sagaidīja un starplaikos izklaidēja trīs paaudžu raganas, cienājot viesus un stiprinot kolektīvus ar svaigi lasītiem tārpiem. Atklājot pasākumu, Cēres kultūras un sporta dzīves vadītāja Līga Roze vēlēja visiem patīkamu vakaru un ražīgu turpmāko darbu sezonu. Aktierus un režisorus svētkos sveica arī novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Iveta Grunte, novēlot visiem novada amatierteātriem, izturību, panākumus un neizsīkstošu radošumu.

Svētkos piedalījās amatierteātri no Kandavas, Cēres, Zemītes, Vānes, Zantes un Matkules, izrādot līdz 20 minūšu garus izrāžu fragmentus. Zantes pagasta amatierteātris (režisore Antra Grundmane) uzskatāmi parādīja, kā kādā lauku ciematā izplatās baumas, klejojot no mutes mutē tās apaug ar arvien jaunu dramatiskāku informāciju, Zemītes pagasta amatierteātris "Aiz-ziet" (režisore Ērodeja Kirillova) savā uzvedumā atspoguļoja humora pilnas ainiņas no kaimiņu dzīves, bet Cēres amatierteātra “Saime” (režisors Ints Leitarts) uzvedumā darbība risinājās klosterī un galvenie personāži bija mūķenes, kas devušas šķīstības solījumu. Matkules amatierteātra kolektīvs (režisore Maija Zilberta) izspēlēja ikdienišķas lauku dzīves ainas, kas negaidīti pārvērtās par kuriozām un komiskām situācijām, Kandavas amatierteātris (režisors Voldemārs Šoriņš) ļāva ieskatīties kā zagļu tvarstīšana noved pie jautriem sarežģījumiem un veselas pārpratumu virknes, bet Vānes amatierteātris (režisore Solveiga Zilberta) ļāva skatītājiem noticēt brīnumiem, par kuriem parūpējās trīs atraktīvas kaimiņienes.

Pirmoreiz Kandavas novada un starpnovadu teātra ļaužu kopā sanākšana notika 2011. gadā Zantē, tādējādi Zantes amatierteātris aizsāka jaunu tradīciju Kandavas novadā. Teātra ražas svētki katru gadu notiek kādā citā pagastā un šogad tie tika svinēti jau vienpadsmito reizi (2021. gadā svētki nenotika, valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ). Kā ierasts, pasākuma noslēgumā tiek nodot stafete nākošās sezonas svētku rīkošanai, šoreiz- Kandavas amatierteātra kolektīvam.

 

Resurss: kandava.lvatjaunots: 2022.g 30.oktobrī | Tukuma Balss (x371)
Novados, Kandava

Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
vakar | Tukuma Balss (x85)
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
aizvakar | Tukuma Balss (x80)
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
2024.g 19.jūnijā | Tukuma Balss (x128)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies