Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 07.decembris
Anta, Antonija, Dzirkstīte
-4.36'C
vējš: 4.32m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Uzsākts darbs pie Melnezera pludmales labiekārtojuma projekta


Uzsākts darbs pie Melnezera pludmales labiekārtojuma projekta
Attēlā: projekta vizualizācijas skice

Tukuma novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie labiekārtojuma projekta “Melnezera pludmales un apkārtnes labiekārtošana” Smārdes pagastā, Tukuma novadā. Projekta mērķis ir labiekārtot Melnezera pludmali un apkārtni, pielāgojot vidi aktīvai rekreācijai ar mūsdienīgiem risinājumiem Tukuma novada iedzīvotājiem un viesiem.  

Labiekārtojamā teritorija daļēji atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Melnezera pludmali ieskauj ES biotops “Veci vai dabiski boreāli meži”, savukārt pats ezers atzīmēts kā “Eitrofi ezeri ar iegrimušo ūdensaugu un peldaugu augāju” biotops.

Neskatoties uz to, ka apkārtne iekļauta minētajos īpaši aizsargājamo teritoriju sarakstos, tā ir ļoti populārs galamērķis, kuru iecienījuši Tukuma pilsētas iedzīvotāji un viesi. Teritorija ir savulaik labiekārtota, tai ir viens piebraucamais ceļš, neliels auto stāvlaukums, laukumi, laipas, soliņi u.c. elementi, taču labiekārtojums ir atzīts par morāli un fiziski novecojušu. Teritorijas apmeklētāji laika gaitā ieminuši savas takas mežos, ierīkojuši individuālas peldvietas un ugunskura vietas visapkārt ezeram. Melnezera apkārtnes takas ir pieprasīts pastaigu un velobraucēju maršruts dažādu paaudžu apmeklētājiem.

Nav iespējams izslēgt cilvēku klātbūtni šīm teritorijām, taču ir iespējams mazināt radīto ietekmi. Labiekārtojuma risinājumos nav plānots iejaukties un skart esošos aizsargājamos biotopus, paredzēts sakārtot cilvēku plūsmas, lai nepieļautu aizsargājamo teritoriju turpmāku izbradāšanu un piesārņošanu, kā arī izvietot informāciju par dabā notiekošajiem procesiem un dabas aizsardzības nozīmi šajā teritorijā, noteikumiem, kas jāievēro Melnezera apmeklētajiem.

Labiekārtojuma projektā plānots izstrādāt: sauļošanās zonu, dažādu sporta veidu aktivitāšu vietas, bērnu sektoru/rotaļu laukumu dažāda vecuma bērniem, nodalītu peldvietu bērniem, glābšanas stacijas un novērošanas torni, pārvietojamu un sanitāri higiēnisku telpu bloku, kurā plānotas 2 tualetes telpas (viena no tām pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un aprīkota ar bērnu pārtīšanas galdu), tūrisma informācijas un inventāra nomas punktu, vasaras kafejnīcu, laipu konstrukciju no glābšanas stacijas līdz ūdenim, stacionāras koka laipas pludmales un peldvietas piekļuvei (tostarp ziemas sezonā), stacionārus zviļņus, atpūtas solus, atkritumu tvertnes, piknika vietas ar atbilstošu aprīkojumu, velo parku ar velo statīviem un iespēju iznomāt velo, dušu un kāju noskalošanas vietu, ģērbtuves, informatīvi izglītojošus stendus par Melnezera bioloģiskām daudzveidībām, pludmales zonējumu, kā arī norādes un zīmju tīklu.

Tāpat arī plānota gājēju celiņu tīklu izbūve atbilstošās vietās, funkcionālā apgaismojuma ierīkošana gar ceļu un pludmales zonā, kā arī ceļa labiekārtošana no Melnezera 1 līdz pludmalei. Esošo autostāvvietu nav plānots paplašināt, tādēļ risinājums būtu slēgt Melnezera piekļuves ceļus autotransportam, izņemot invalīdu automašīnu piekļuvei, operatīvajam un piegādes transportam, iespējams arī elektroautomobiļiem. Plašāka automašīnu stāvvieta pieejama un perspektīvi papildus izbūvējama Melnezera ielas zonā, kā arī vecās kartinga trases teritorijā. Pārvietošanās pa Melnezera ceļu būtu veicama ar citiem mikro mobilitātes rīkiem – velosipēdiem, skrejriteņiem, kājām.

Saskaņā ar veikto cenu aptauju par Melnezera pludmales un apkārtnes labiekārtošanas projektēšanu ir noslēgts līgums ar SIA “LANDSHAPE”. Līguma summa 12085,48 EUR ar PVN. Projektēšanu plānots pabeigt līdz 2022. gada 10. decembrim. Noslēdzot projektēšanu, tālākā projekta attīstība notiks saskaņā ar pašvaldības budžetā pieejamajiem līdzekļiem.

Resurss: Tukuma novada pašvaldība


 atjaunots: 2022.g 16.novembrī | Tukuma Balss (x688)
Novados, Tukums

Irlavā sākušās ziemas posma sacensības galda spēlēs
Irlavā sākušās ziemas posma sacensības galda spēlēs
2023.g 27.novembrī | Tukuma Balss (x20)
Aizvadīts otrais sabraukums Tukuma novada skolu sacensībās basketbolā
Aizvadīts otrais sabraukums Tukuma novada skolu sacensībās basketbolā
2023.g 29.novembrī | Tukuma Balss (x148)
Pirmajā Adventē: Ziemassvētku gaidīšanas pasākumi Tukumā un apkārtnē
Pirmajā Adventē: Ziemassvētku gaidīšanas pasākumi Tukumā un apkārtnē
2023.g 29.novembrī | Tukuma Balss (x214)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies