Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 23.maijs
Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
18.64'C
vējš: 4.65m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Veikta Kandavas kultūras nama fasādes atjaunošana


Veikta Kandavas kultūras nama fasādes atjaunošana
Foto: kandava.lv

Būvdarbu laikā tika veikta vēsturiskās Kandavas kultūras nama fasādes pret Lielo ielu atjaunošana un krāsošana, jo fasāde bija avārijas stāvoklī.

Atjaunošanas laikā tika veikti tādi darbi kā esošā drūpošā fasādes apmetuma nokalšana vietās, kur tas jau atdalījies vai ir ar vāju esošās virsmas saķeri, apmetuma atjaunošana un krāsošana, ķieģeļu ārsienas mūra atjaunošana vietās, kur konstatēti tā bojājumi, karnīzes un dekoratīvo elementu atjaunošana un krāsošana, pilastru mūra nostiprināšana, remonts un krāsošana, dekoratīvo skārda elementu notīrīšana un krāsošana, kā arī dekoratīvo reklāmas kastu izgatavošana un uzstādīšana.

Tā kā Kandavas kultūras nama fasāde pret Lielo ielu atrodas Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Nr.7452 “Kandavas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā, otrā un trešā stāva krāsošana tika veikta ar kaļķa krāsu. Kaļķa krāsa Latvijā pazīstama kopš viduslaikiem. Pamatā ir kaļķūdens vai kaļķa piens un pigments. Dzēsts kaļķis (kalcija hidroksīds) ir gan saistviela, gan pildviela. Viena no kaļķa krāsas visvairāk novērtētajām īpašībām ir tās izskats ar dzīvīgi nedaudz nevienmērīgo virsmu. Krāsa ir pazīstama ar savu krītaino, niansēto faktūru, kas rada romantisku vecās pasaules sajūtu. Virsmas ir raibas ar nevienmērīgu toņu gammu un matētas ar krītainu faktūru, kas līdzinās zamšādai. Kaļķu krāsai lāsumaini nevienmērīgs izskats ir tieši tas, kas tai piešķir autentisku izskatu un tas nav uzskatāms par krāsas vai krāsošanas defektu. Tā kā ēka ir krāsota tumšos toņos, otu pēdas spēcīgāk izceļas. Krāsojuma uztvere ir atkarīga no apkārtējas vides gaisa mitruma, kā arī saules spīdēšanas leņķa uz fasādes.

 

Fasādes atjaunošanas būvniecības ieceri izstrādāja SIA “Lejnieku projektēšanas birojs”, būvdarbus veica SIA “AB Būvniecība”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “CPB”. Kopējās izmaksas par veiktajiem darbiem ir 25 931,23 EUR bez PVN.

Resurss: Santa Haferberga, Attīstības nodaļas Vecākā projektu vadītājaatjaunots: 2022.g 08.decembrī | Tukuma Balss (x334)
Novados, Kandava

Dzintars Lācis Eiropas čempionātā BJJ izcīna divas medaļas
Dzintars Lācis Eiropas čempionātā BJJ izcīna divas medaļas
2024.g 20.maijā | Tukuma Balss (x190)
Kandavas Promenādi izdaiļo krāsaini atpūtas soliņi
Kandavas Promenādi izdaiļo krāsaini atpūtas soliņi
aizvakar | Tukuma Balss (x62)
Valdmanis un Straubergs izcīna medaļas Latvijas kausa 2. posmā
Valdmanis un Straubergs izcīna medaļas Latvijas kausa 2. posmā
2024.g 18.maijā | Tukuma Balss (x11)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies