Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 25.augusts
Ivonna, Ludis, Ludvigs, Patrīcija
23'C
vējš: 2.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
ENGURESPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukums par Lieluzveduma tehnisko izpildījumu, iespējams, samaksā divas cenas


Tukums par Lieluzveduma tehnisko izpildījumu, iespējams, samaksā divas cenas

Vadoties pēc publiski pieejamās informācijas, 15. jūlija "Precību spēļu" svētdienas priekšnesums "Lieluzvedums" Tukumam izmaksājis aptuveni 40 000 eiro, taču reālie izdevumi ir bijuši krietni lielāki.

 

No pamata summas finansēti honorāri izpildītājiem: deju virsvadītājiem, skaņu un gaismu režisoriem, projektu vadītājam, režisoram, dramaturgam, scenogrāfei, video māksliniecei, kapellai, grupai un citi kopumā sastādot nepilnus 24 000 eiro. Savukārt pārējie līdzekļi tērēti dažādam tehniskajam atbalstam, piemēram, apskaņošanas, gaismu, LED ekrānu pakalpojuma izmaksām, kā arī skatuves uzstādīšanai un nomai.


 Grūti komentēt izmaksu atbilstību faktiskajām tirgus cenām, jo publiski pieejamā informācija ir skopa. Tādēļ esam uzjautājuši dažiem šīs jomas speciālistiem cik gan varētu būt izmaksājis šāda veida tehniskais aprīkojums un vai izpildījums varēja būt cits.


Kā “Tukuma Balss” noskaidroja, ka papildus pie esošās tāmes klāt nākuši dažādi papildus pakalpojumi, ko apmaksā Tukuma novada Domes komunālā nodaļa.


Piemēram, atkritumu urnas un savākšana, sakopšanu pēc uzvedumiem, papildus elektrības noslodzes, tualetes un tmldz. Tas kopumā sastāda pietiekami lielas izmaksas, kas būtu jārēķina klāt pie pasākuma. Svētku izmaksu tāmē, protams, tas neparādās. Tāpat tāmēs netiek uzrādīts arī darbinieku un atbalsta personāla atalgojums, kas novirzīts konkrēti pasākumam (tam būtu jābūt izdalītam, jo brīdī, kad darbinieks rosās šī pasākuma rīkošanā vai iesaistē, no budžeta līdzekļiem to apmaksā iedzīvotāji, tātad arī šis būtu jāpieskaita pie pasākuma izmaksām).


Aptaujājot konkrētu uzņēmumu, kas specializējas šādu pasākumu rīkošanā, noskaidrojām, ka tas ko redzējis Lieluzveduma laikā varētu maksāt ap 8-10 tūkstoši eiro. Protams, kāds teiks, ka tie ir kārtējie minējumi vai, ka mēs radām lieku ažiotāžu.


 Bet, ja uzņēmējs saka, ka tā ir realitāte, tad jāsaprot, kāpēc iesniegtās dārgās tāmes nonāk gala versijā koptāmē. Kurš un vai vispār veic cenu aptaujas, iepirkuma procedūras rīkojot šādus pasākumus, kas tiek aptaujāti un kam šādas tāmes tiek iesūtītas mēģināsim noskaidrot un saprast turpmāk. Šajā brīdī tikai uz Lieluzveduma tehnisko izpildījumu teorētiski esam samaksājuši divas cenas, proti, astoņu līdz 10 000 tūkstošu vietā 16 000 vai pat divdesmit tūkstoši, jo ģenerators izmaksājis ap 4000 eiro. Iespējams, ģeneratora cena bija par vairākiem pasākumiem, bet stāsts ir par to, ka, iespējams, viņš tur vispār nav bijis nepieciešams.


Uzņēmējs zinot aizkulises, atklāja, ka ģenerators, kas ticis pasūtīts priekš Lieluzveduma vispār nav bijis nepieciešams, jo no pasūtītās jaudas reāli bija nepieciešami tikai 15%, ko apstiprināja arī komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis.


Vai varam teikt, ka kultūras darbinieki no saimnieciskās loģikas ir jātur tālāk? Varbūt kādam tas ir izdevīgi...atjaunots: 2019-08-12 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

Hokejists Martins Lavrovs parakstījis līgumu ar Slovākijas augstākās līgas klubu "Liptovsky Mikulas"
Jaunpils jaunieši nometnē Engurē gūst zināšanas par iespējām uzņēmējdarbībā un nodarbinātībā savā novadā
Pie apaļā galda tiek apspriesta “Tukku Magi” projekta vīzija

    Pasākumi
2.septembrī 13:00 Lancenieki, Džūkstes pasaku muzejā
Pasaku svētki ar moto „Atslēga uz pasaku”
22.septembrī 13:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Rudens saulgrieži latviskās tradīcijās
    Aktuāli
no 3.jūlija līdz 1.septembrim
  Engurē, Lapmežciema muzejā
Izstāde "Jūra iedvesmo"
no 12.augusta līdz 1.septembrim
  Tukumā, Kafejnīcā "Corner's"
Anitas Stūres izstāde "Kad visādas omas un domas"
no 29.jūnija līdz 9.septembrim
  Jaunpilī, Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē
Izstāde "Bezgalīgais stāsts"
no 11.maija līdz 11.septembrim
  Tukuma mākslas muzejā
Izstādes "Purvīša zīmē" atklāšana
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
no 7.jūnija līdz 22.decembrim
  Tukumā, Durbes pilī
izstāde “MEŽĢĪŅU ŠARMS UN NOSLĒPUMI”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

rifo_baner_1_94700.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies