Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 30.janvāris
Pārsla, Tīna, Valentīna
2.64'C
vējš: 5.01m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Meža dzīvnieku atbaidītāju eksperiments uz Ventspils šosejas piedzīvo fiasko


Meža dzīvnieku atbaidītāju eksperiments uz Ventspils šosejas piedzīvo fiasko
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Pirms pāris gadiem uz Ventspils šosejas uzsāka eksperimentu ar meža dzīvnieku atbaidītājiem. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" skaidro, kā eksperimentam veicies.

 

Posmā starp Ķemeru mežu un Tukuma novada Ozolpili septiņu kilometru garumā ievietoja signālstabiņus ar ierīcēm, kuras rada skaņu, kas nav tīkama meža zvēru ausīm. Cerībā, ka tas atturēs dzīvniekus no šosejas šķērsošanas. Diemžēl eksperiments izrādījies neveiksmīgs.

"Latvijas Valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova stāstīja: "Daudzas tika nozagtas, daudzas nolauztas. Šis tas ir apskādēts sniega tīrīšanas laikā. Un arī statistika uzrāda, ka šis te procentu uzlabojums ir ļoti nevienmērīgs un ļoti niecīgs."

Ierīces neatbaidīja dzīvniekus no ceļa, un tās turpmāk neizmantos. Pēc policijas datiem, šogad stirnas, brieži, aļņi un meža cūkas izraisījušas 425 avārijas. Mediķu palīdzību vajadzēja 23 cilvēkiem. Viens gājis bojā. Pērn bija 668 sadursmes ar dzīvniekiem. 38 gadījumos cieta cilvēki. Divi zaudēja dzīvību. Visbiežāk sadursmes ar meža dzīvniekiem notikušas Latgalē. Šogad šādu avāriju skaits palielinājies Rīgas reģionā.atjaunots: 2023.g 02.janvārī | Tukuma Balss (x216)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies