Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 30.janvāris
Pārsla, Tīna, Valentīna
2.64'C
vējš: 4.82m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

No 1. janvāra minimālā alga Latvijā ir 620 eiro


No 1. janvāra minimālā alga Latvijā ir 620 eiro
Foto: blog.coindirect.com

Iepriekšējā Saeima nolēma, ka no 2023. gada 1. janvāra minimālā alga Latvijā būs 620 eiro līdzšinējo 500 eiro vietā. Minimālā alga tiek celta, lai cenu pieauguma apstākļos mazinātu nabadzības riskus un lai uzlabotu konkurētspēju ar Lietuvu un Igauniju, kur minimālā alga nākamgad būs lielāka nekā Latvijā. Lietuvā minimālā alga būs 800 eiro, Igaunijā - 725 eiro mēnesī.

 

Darba devēji iebilda, ka lēmums par minimālās algas celšanu netika saskaņots ar sociālajiem partneriem un uzskata, ka minimālās algas celšanai jānotiek vienlaikus ar neapliekamā minimuma palielināšanu.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš lēmumu par minimālās algas celšanu vērtēja divējādi. No vienas puses, aug cenas un inflācija, tāpēc minimālās algas palielināšana ir svarīga, no otras puses – šis jautājums bijis jāskata valdībā līdz ar nākamā gada budžetu veidošanu.

Latvijas pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis norāda – minimālās algas celšana līdz 620 eiro mēnesī no pašvaldību budžeta izmaksās papildus 35 miljonus eiro, bet atalgojums jāceļ arī tiem speciālistiem, kuru algas nav daudz lielākas par minimālo algu.

Valsts kontroles pārstāvji norādījuši, ka vajadzētu strādāt efektīvāk un 2 cilvēku vietā, kas strādā ar minimālo algu, varētu nodarbināt vienu ar lielāku algu un lielāku atbildību. Jānis Endziņš vērtē, ka privātajā sektorā štatus izvērtē daudz rūpīgāk nekā publiskajā sektorā. Latvijas Bankas ekonomists Andrejs Migunovs vērtē, ka minimālā alga ir jāceļ un tas arī palīdzēs samazināt ienākumu plaisu starp iedzīvotājiem, bet tas jādara pakāpeniski.

Eiropas parlaments rudenī pieņēma direktīvu par adekvātu minimālo atalgojumu. Minimālo algu katra dalībvalsts noteiks pati, bet 2 gadu laikā minimālai algai jābūt 50% apmērā no vidējās bruto algas valstī. Šobrīd lielākā minimālā alga ir Luksemburgā – 2257 eiro mēnesī, bet zemākā Bulgārijā – 332 eiro. Līdz šim Latvijā minimālā alga bija otra zemākā ES - 500 eiro mēnesī, nākamgad būs 620 eiro mēnesī.

 

Resurss: lsm.lv



atjaunots: 2023.g 02.janvārī | Tukuma Balss (x69)






    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies