Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 04.marts
Alise, Auce
-1.36'C
vējš: 2.18m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Vissezonas riepas nav piemērotas Latvijas ziemām, uzskata eksperti


Vissezonas riepas nav piemērotas Latvijas ziemām, uzskata eksperti
Foto: driveeurope.co.uk

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uzsākusi diskusiju par automobiļu riepu, kas marķētas tikai ar M+S apzīmējumu lietošanas aizliegumu ziemas sezonā, ja tām papildus nav arī sniegpārsliņas un kalna marķējuma, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" norādīja CSDD Tehniskā departamenta direktors Jānis Liepiņš.

 

Riepas tikai ar M+S apzīmējumu tiešām paredzētas citam tirgum, un ziemā, apledojuma apstākļos, nestrādā, vērtēja auto riepu eksperts Didzis Zaļkalns un satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.

"Latvija nevar būt kā tāda maza sala un ieviest prasības, kuras visapkārt pārējiem ir citādākas. Nu tad lēnām, kā ziema mums parasti nāk no polārā loka, arī šīs prasības no Skandināvijas puses virzās uz Eiropas pusi, un attiecīgi pēc Skandināvijas šobrīd šādu prasību ir ieviesusi jau Igaunija, un tad mēs esam nākošā valsts aiz Igaunijas, kas arī ievieš šīs prasības," iespējamo grozījumu ieviešanu komentēja Liepiņš.

CSDD pārstāvis gan uzsvēra, ka būtiskākais nav prasību kopums un sekošana citu valstu piemēram, bet tas, ar ko ikdienā nākas saskarties ceļu satiksmē.

"Ir autovadītāji, kuriem liekas, ka viņi ir nopirkuši ziemas riepas, jo uz riepām ir marķējums M+S, bet faktiski, ja mēs skatāmies šīs riepas profilu, tad tas profils principā atbilst Latvijas vasaras riepu profilam. Tādējādi šim auto vadītājam savu automobili novaldīt ziemas apstākļos ir samērā grūti," skaidroja Liepiņš.

Viņam piekrita Zaļkalns, norādot, ka riepas tikai ar M+S marķējumu nav paredzētas Latvijas ziemas braukšanas apstākļiem, sevišķi apledojumam.

 

Resurss: Latvijas Radio/TVnet.lvatjaunots: 2023.g 17.janvārī | Tukuma Balss (x368)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies