Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 05.februāris
Agate, Selga, Silga, Sinilga
-3.36'C
vējš: 2.39m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Atklāta Milzkalnes sākumsskolas rekonstruētā ēka


Atklāta Milzkalnes sākumsskolas rekonstruētā ēka
Foto: Engures pagastu pārvalde

Pirmdien, 16. janvārī, tika atklāta renovētā Milzkalnes sākumskola, kurā piedalījās Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, priekšsēdētāja vietnieks Imants Valers, Smārdes pagasta pārvaldes vadītājs Kristaps Zaļkalns, izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa, pārstāvji no arhitektu biroja “Tursons” un SIA “Amatnieks”.

Šajā tik vēsturiskajā mirklī pārstāvji uzrunāja skolēnus un skolotājus, veltot viņiem apsveikuma vārdus un vēlēja nepārstāt sapņot, jo, kā redzams, sapņi piepildās. Savukārt bērni solīja jaunajā skolā ieejot, cītīgi mācīties, labi izturēties pret skolotājiem un draugiem, saudzēt un cienīt skolu un grāmatas, nekavēt skolu, netraucēt citām klasēm, labi mācīties un vispār būt uzmanīgākiem.

Milzkalnes sākumskolas direktors Harijs Belcāns savā uzrunā teica lielu paldies domei par iespēju un drosmi, arhitektiem par projektu, celtniekiem par darbu. Un Milzkalnes sākumskolai par to, ka tā ir un būs.

Pirms ieiet jaunajā ēkā, skolotāji ar skolēniem pārrunāja, ko skolēni vēlētos ieraudzīt jaunajā skolā, ko sagaida no tās. Bērni priecājās, ka visa skola beidzot būs kopā, tomēr labi būtu, ja skolā būtu sunītis un kaķītis, lielas klases, labas siltas telpas, spēļu istaba un kafijas aparāts. Skolēni jauno skolas mācību periodu uzsāka ar simbolisku iezvanīšanu. Katra klase devās pa skolas durvīm ar zvana skaņām.

Viesi izstaigāja atjaunoto, gaišo skolu, apskatīja plašās telpas. Bērniem ir jaunas mājturību tehnoloģiju klases, jauna mūzikas klase, kas izbūvēta kā paplašinājums esošajai ēkai, pašiem sava ēdamzāle. Ir padomāts par ergonomiku un vides pieejamību. Kāpņu margas ir uzstādītas divos līmeņos, lai būtu ērti gan maziem, gan lielākiem bērniem, tiks uzstādīts pacēlājs, kas otrajā stāvā ļaus nokļūt arī personām ar kustības traucējumiem.

Bērni ir ļoti priecīgi par jauno skolu, par ērtajiem krēsliem un soliem, plašajiem logiem. Pati lielākā uzslava skolai ir tā, ka bērni jau nevar sagaidīt rītdienu, lai brauktu uz skolu un mācītos.

Sākumskolas reorganizācijas vajadzība sākās no jumta, kas bija ļoti nolietojies. Plānošanas rezultātā tika saprasts, ka senajai ēkai derētu apjomīgāka atjaunošana, kā tikai jumts un tika sagatavots un apstiprināts projekts vēl pirms administratīvi teritoriālās reformas, kas paredzēja būvi atjaunot pilnībā.

 

Resurss: Tukuma novada pašvaldībaatjaunots: 2023.g 16.janvārī | Tukuma Balss (x147)
Novados, Tukums

Notikusi pašmāju filmas "Mātes piens" pirmizrāde
Notikusi pašmāju filmas "Mātes piens" pirmizrāde
2023.g 02.februārī | Tukuma Balss (x46)
Slampes pagastu no 6.februāra vadīs Mairita Čuda
Slampes pagastu no 6.februāra vadīs Mairita Čuda
2023.g 02.februārī | Tukuma Balss (x43)
Noslēgušies būvdarbi Sociālā dienesta klientu apkalpošanas telpās Kandavā
Noslēgušies būvdarbi Sociālā dienesta klientu apkalpošanas telpās Kandavā
2023.g 02.februārī | Tukuma Balss (x33)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies