Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 05.februāris
Agate, Selga, Silga, Sinilga
-2.36'C
vējš: 2.41m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Valsts atbalstu saņems arī mājsaimniecības ar propāna-butāna gāzes un dīzeļdegvielas apkuri


Valsts atbalstu saņems arī mājsaimniecības ar propāna-butāna gāzes un dīzeļdegvielas apkuri
Foto: bathroomsandshowersdirect.co.uk

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) sagatavotos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtējā pieauguma samazinājumu pasākumu likumā, kas paredz par periodu no pērnā gada 1.maija līdz šā gada 30.aprīlim iekļaut atbalsta pasākumu mājsaimniecībām, kuras mājokli apkurina, izmantojot sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu.

 
Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu un marķētās dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensē 50% apmērā virs noteiktā sliekšņa, kas ir līdzvērtīgs siltumenerģijas vidējam tarifam iepriekšējā apkures sezonā – 70 eiro par megavatstundu (MWh).

Izmaksu pieaugumu kompensācija paredzēta līdz paredzamajiem cenas griestiem, bet ne vairāk kā noteiktu apjomu, kas ir pietiekams vienas mājsaimniecības siltumapgādes nodrošināšanai.

Sašķidrinātās naftas gāzes (propāna – butāna gāze) izmaksu pieaugumu kompensēs līdz vienai tonnai sašķidrinātās naftas gāzes, ja izmaksas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Mājsaimniecībai, kura mājokli apkurina, izmantojot dīzeļdegvielu, varēs saņemt valsts atbalstu 50% apmērā no 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas iegādes izmaksām par cenu, kas pārsniedz 0,69 eiro par litru bez PVN, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru bez PVN.

 

Iesniegumu iesniegšana valsts atbalsta saņemšanai ir paredzēts sākot no 1.februāra. To var iesniegt (uzrādot maksājumu attaisnojošu dokumentu) pašvaldībā, kas pieņems lēmumu par kompensācijas piešķiršanu.

 

KEM norāda, ka pašreiz Latvijā aptuveni 4500 mājsaimniecību apkures un karstā ūdens nodrošināšanai izmanto sašķidrināto naftas gāzi jeb propāna-butāna gāzi, visbiežāk tajos gadījumos, kad nav bijis iespējams pievienoties dabasgāzes tīklam, bet citu energoresursu izmantošana bijusi apgrūtināta.atjaunots: 2023.g 17.janvārī | Tukuma Balss (x62)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies