Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 01.aprīlis
Dagne, Dagnis
1.64'C
vējš: 6.13m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukuma novada pašvaldība aicina šķirot atkritumus


Tukuma novada pašvaldība aicina šķirot atkritumus
Foto: Tukuma novada pašvaldība

Latvija kopā ar citām Eiropas valstīm līdz 2035. gadam ir uzstādījusi mērķi – nodrošināt, ka poligonos apglabāto sadzīves atkritumu īpatsvars tiek samazināts līdz 10% no kopējā radīto sadzīves atkritumu daudzuma.

Pēdējo gadu laikā arī Tukuma novadā ir pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri piedalās atkritumu šķirošanā. Lai mazinātu sadzīves atkritumu daudzumu, jau gadu depozīta punktos ir iespējams nodot skārdeņu, plastmasas un stikla pudeļu iepakojumu un daudzviet, arī Tukuma novadā, ir uzstādīti tekstila atkritumu šķirošanas konteineri. Pamazām mācāmies dzīvot videi un cilvēkam draudzīgāk un mērķtiecīgi ejam uz izvirzīto mērķi.

Svarīgākais, šķirojot atkritumus, ir atcerēties, ka šķirojamo atkritumu konteineri ir paredzēti konkrētas kategorijas atkritumiem, tāpēc šajos konteineros nedrīkst ievietot neatbilstošus atkritumus.

Diemžēl realitātē Tukuma novadā atkritumu šķirošanas punkti, īpaši apdzīvotākajās vietās, vēljoprojām dažkārt līdzinās atkritumu izgāztuvei. Blakus dalītajiem atkritumu konteineriem mēdz būt salikti sadzīves atkritumu kalni - būvgruži, mēbeles un remontdarbu atkritumi. Šķirošanu arī apgrūtina sadzīves atkritumi (saimniecības preces, bioloģiskie atkritumi, autiņbiksītes u.c.), kas netiek iemesti nešķiroto materiālu konteinerā, bet gan kādā no šķirošanas konteineriem. Dažkārt šķiroto atkritumu konteineros piemaisījumu ir tik daudz, ka tie jāizved kā sadzīves atkritumi. Lieki piebilst, ka šāda rīcība ne vien attālina no cēlā mērķa par sadzīves atkritumu īpatsvara samazināšanu, bet arī palielina iedzīvotāju maksu par izvestajiem sadzīves atkritumiem.

Tukuma novada pašvaldība, lai uzlabotu dzīvojamo māju energoefektivitāti un sniegtu atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai, piešķir līdzfinansējumu arī slēgtas atkritumu konteineru novietnes izbūvei – 80 %, bet ne vairāk kā 5000,00 EUR apmērā. Līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību nosaka Tukuma novada domes 26.01.2022. saistošie noteikumi Nr.1 “Par Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu veikšanai un tām piesaistīto zemes gabalu labiekārtošanai”

 

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2023.g 12.februārī | Tukuma Balss (x92)
Novados, Tukums

Markuss Kokins "Liepājas kausā" motokrosā izcīna 2.vietu
Markuss Kokins "Liepājas kausā" motokrosā izcīna 2.vietu
2023.g 20.martā | Tukuma Balss (x26)
Tukumā aizvadīts septītais "Katrīnas Kauss" turnīrs basketbolā
Tukumā aizvadīts septītais "Katrīnas Kauss" turnīrs basketbolā
2023.g 13.martā | Tukuma Balss (x39)
Lapmežciema pagastā ugunsgrēkā cietis cilvēks
Lapmežciema pagastā ugunsgrēkā cietis cilvēks
2023.g 18.martā | Tukuma Balss (x68)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies