Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.aprīlis
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
5.64'C
vējš: 3.42m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukumā noticis forums par Tukuma vēsturiskā centra attīstību


Tukumā noticis forums par Tukuma vēsturiskā centra attīstību
Foto: Tukuma novada pašvaldība

9. februārī ikviens Tukuma pilsētas vēsturiskā centra un tam piegulošās teritorijas namu īpašnieks un uzņēmējs tika aicināts piedalīties forumā par Tukuma vēsturiskā centra attīstību.

Forumu atklāja pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš, kur klātesošajiem pastāstīja par vecpilsētas attīstības aktualitātēm un plānotajiem projektiem.

Stāstījumu turpināja SIA “AIG” pārstāve Baiba Eglāja, kura ieskicēja situāciju ar vēsturiskā centra arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātiem. Foruma dalībniekiem bija iespēja apskatīt un salīdzināt piemērus no vecpilsētas, kur redzams, kā, gadiem ejot, vēsturiskais materiāls pakāpeniski izzūd.

Kā trešā runātāja uzstājās Zaiga Gaile, kura gan vizuāli, gan stāstījumā klātesošajiem pastāstīja par Tukuma pilsētas Kultūras nama attīstības vīziju, tā potenciālu un funkcionalitāti vecpilsētas kontekstā.

Ar savām zināšanām klātesošajiem dalījās arī Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Mārcis Zeiferts, kurš pastāstīja par vēsturisko Fīrekera gāti Brīvības laukumā un kā to varētu attīstīs mūsdienās.

Foruma dalībniekiem bija iespēja noklausīties arī SIA “Landshape” arhitekta Ģirta Ruņa prezentāciju par izstrādāto Brīvības laukuma rekonstrukcijas projektu.

Kā pēdējais runātājs uzstājās SIA “D–O” pārstāvis Jurijs Kondratenko, kurš klātesošajiem pastāstīja par lietus kanalizācijas un applūšanas izpēti Tukuma centrā un kādi ir iespējamie risinājumi, lai procesu būtu iespējams novērst.

Pēc prezentācijām foruma dalībniekiem tika dota iespēja izteikties un uzdot jautājumus par pasākuma laikā dzirdēto. Visvairāk diskusija raisījās par Brīvības laukuma pārbūves projektu.

Foruma pirmajā kārtā tika aicināti piedalīties pilsētas vēsturiskā centra un tam piegulošās teritorijas namu īpašniekus un uzņēmējus. Pēc šīs tikšanās tiek plānota paplašinātā Tukuma pilsētas iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde, kurā būs iespēja piedalīties ikvienam interesentam.

 

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2023.g 14.martā | Tukuma Balss (x354)
Novados, Tukums

Jau sestdien Lielā talka!
Jau sestdien Lielā talka!
šodien | Tukuma Balss (x36)
Elizabetes skvērā Tukumā nomainītas bojātās un nokalpojušās rotaļu iekārtas
Elizabetes skvērā Tukumā nomainītas bojātās un nokalpojušās rotaļu iekārtas
šodien | Tukuma Balss (x63)
Izskanējusi 2024. gada Tukuma novadu koru skate
Izskanējusi 2024. gada Tukuma novadu koru skate
šodien | Tukuma Balss (x77)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies