7.64'C
vējš: 4.35m/s

Praviņās aizvadīts Nacionālā kausa 2.posms motokrosā

Mareks Lavrovs. Foto: Andris Smilšarājs

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tukuma novada Praviņās tika aizvadīts Nacionālā kausa motokrosā 2. posma sacensības, kurās startēja 240 dalībnieki. Organizatori bija parūpējušies ne tikai par labi sagatavotu trasi priekš sportistiem, bet arī par dažādām ārpus sporta izklaidēm priekš skatītājiem. Tāpat arī laiciņš visus lutināja.

Tukuma motokrosa līdzjutēji trasē cerēja redzēt Markusu Kokinu, kurš MX PRO klasē uzvarēja Jūrkalnes posmā, taču Kokins šajā dienā bija devies uz Vāciju, lai piedalītos prestižajās "ADAC Masters" sacensībās. Līdz ar to pašā prestižākajā MX PRO klasē Tukuma novads šoreiz netika pārstāvēts.

Toties gandrīz visās pārējās klasēs bija mūsu novada pārstāvniecība. MX A klasē pie starta barjeras stājās Tukuma motokrosa leģenda Mareks Lavrovs, kurš divu braucienu summā izcīnīja 12. vietu. Par uzvarētāju šajā klasē kļuva Oskars Urbanovičs, 2. vietā ierindojās Leons Kozlovskis, bet trešais palika Jānis Riters.

MX B klasē visaugstāko vietu no tukumniekiem izcīnīja Mareks Birziņš, kurš divu braucienu summā ieguva 8. vietu. Kristaps Kalējs sacensības noslēdza 20. pozīcijā, Alekss Videnieks ierindojās 27. vietā, bet Zigmāram Lācim 29. rezultāts.

MX C klasē labi nostartēja "Tukuma motokluba TMK" pārstāvis Artūrs Akmeņkalns divu braucienu summā izcīnot 5. vietu un atpaliekot tikai dažu punktu attālumā no godalgotā trijnieka. Debiju Nacionālā kausā piedzīvoja pazīstamā Tukuma motobraucēja Laura Liepiņa dēls Rūdolfs Liepiņš, kurš MX C grupā četrdesmit viena sportista konkurencē ierindojās 28. pozīcijā.

Viskuplāk pārstāvētā klase, protams, bija MX D, kurā uz starta izgāja 65 dalībnieki. Šajā lielajā konkurencē startēja arī vairāki "Tukuma motokluba TMK" sportisti. Gatis Aispurs izcīnīja 9.vietu, Aleksandram Markovam 21. vieta, Lauris Ostrovskis divu braucienu summā ieguva 29. vietu, savukārt Igors Antonovs noslēdza šo posmu 60. pozīcijā.

MX Zero klasē, kurā startē sportisti, kuri šogad pirmo reizi sēdušies uz motocikla. Pērnā posma uzvarētājs Jānis Dūklavs - Durbinieks, kurš pārstāv Tukuma novada moto klubu "ML Moto", izcīnīja 2.vietu, savukārt viņa kluba biedrs Šērons Rappai divu braucienu summā palika ceturtais.

Nākamais Nacionālā kausa posms motokrosā notiks 27. maijā “Zelta Zirgs” trasē Ķegumā.

Resurss: LaMSF

atjaunots: 2023.g 17.maijā | Tukuma Balss (x268)