Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūnijs
Maira, Rasa, Rasma
20.64'C
vējš: 6.52m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Iespējams, vasaras otrajā pusē vai rudenī pārādīsies jauns Covid-19 paveids


Iespējams, vasaras otrajā pusē vai rudenī pārādīsies jauns Covid-19 paveids
Foto: arsts.lv

Visticamāk, ka vasaras otrajā pusē vai rudenī redzēsim kādu jaunu Covid-19 vīrusa paveidu, aģentūrai LETA prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

 

Šobrīd Covid-19 un gripas saslimstības rādītāji, pozitīvo testu īpatsvars samazinās, slimnīcās paliek arvien mazāk stacionēto pacientu un notekūdeņos Covid-19 vīrusa koncentrācija paliek mazāka. Arī Pasaules Veselības organizācija (PVO) maija sākumā ziņoja, ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Perevoščikovs atzīmēja, ka pēdējais vīrusa saslimstības pacēlums, kas bija novērojams martā un aprīlī, arī ir beidzies. Tomēr viņš aicina paturēt prātā, ka pēdējo divu gadu laikā saslimstības pacēlumi bija ar regularitāti - divi trīs mēneši -, un tas bija saistīts ar vīrusa izmaiņām.

"Vīruss nepaliks uz visu mūžu esošajā paveidā vai apakšpaveidā, mutācijas turpināsies. Visticamāk mēs otrajā vasaras pusē un varbūt rudenī redzēsim kaut kādu jaunu. Ja tas paliks kā omikrons, tad slimība smagāka nebūs, taču pieaugs pacientu skaits," skaidroja Perevoščikovs.

Viņš norādīja, ka viss būs atkarīgs no tā, cik daudz cilvēkiem būs saglabājusies iegūtā imunitāte, kā arī, cik daudz ir vakcinēti. Tādēļ, viņa vērtējumā, jebkurā gadījumā būtu jāgatavojas rudens vakcinācijas kampaņai pret Covid-19 un gripu, jo "neapšaubāmi iestāsies sezonālie faktori un riska grupām piederošie ir pakļauti lielākam inficēšanās riskam".

 

Resurss: Tvnet.lv

 atjaunots: 2023.g 21.maijā | Tukuma Balss (x121)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies