Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūnijs
Maira, Rasa, Rasma
20.64'C
vējš: 6.75m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Sēmē iecerēts izveidot zemas īres maksas īres dzīvokļus


Sēmē iecerēts izveidot zemas īres maksas īres dzīvokļus
Foto: Tukuma novada pašvaldība

Nepabeigtajā daudzdzīvokļu ēkā Ezera ielā 6, Sēmē, Sēmes pagastā, Tukuma novadā, kuru savā īpašumā iegādājies uzņēmums SIA “Tukuma Īres Nami”, plānots izveidot zemas īres maksas īres dzīvokļus.

 

Uzņēmējs projektu iecerējis īstenot saskaņā ar Ministru kabineta 2022. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 459 “Noteikumi par atbalstu dzīvojamo īres māju būvniecībai Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena “Reģionālā politika” 3.1.1.4.i. investīcijas "Finansēšanas fonda izveide zemas īres mājokļu būvniecībai" ietvaros” (turpmāk – MK noteikumi), kuru mērķis ir dzīvojamo īres māju būvniecība, lai veicinātu būvniecības standartiem un energoefektivitātes prasībām atbilstošu zemas īres maksas mājokļu pieejamību mājsaimniecībām, kas nevar atļauties iegādāties mājokli uz tirgus nosacījumiem.

Pirms aptuveni 20 gadiem uzceltajā, bet līdz šim nepabeigtajā daudzdzīvokļu ēkā Ezera ielā 6, Sēmē, paredzēts izveidot 18 īres dzīvokļus. Projekta realizāciju plānots uzsākt 2023. gadā, kā ietvaros arī SIA “Tukuma Īres Nami” Tukuma novada pašvaldībai lūdza noslēgt pilnvarojuma līgumu, uzticot uzņēmējam sniegt vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojumu, kas tiks nodrošināts ar sabiedrības “Altum” atbalstu. Deputāti šī gada 25. maija domes sēdē šo ieceri atbalstīja un nolēma slēgt līgumu ar SIA “Tukuma Īres Nami”.

Komercsabiedrībai, noslēdzot pilnvarojuma līgumu ar pašvaldību, tiek uzticēts sniegt vispārējas tautsaimnieciskas nozīmes pakalpojumu – īres mājokļu nodrošināšana mājsaimniecībām. Īres tiesības uz mājokli būs iespējams iegūt ikvienai mājsaimniecībai, kas atbildīs noteiktajiem mājsaimniecības ienākumu sliekšņiem un būs iestājušās pašvaldības administrētajā rindā. Savukārt, attiecībā uz īres maksu, mājsaimniecību ienākumu sliekšņiem, attiecināmajām izmaksām, dzīvokļa platību un sasniedzamajiem rādītājiem programma paredz nosacījumus.

MK noteikumos noteiktās dzīvojamās īres mājas kvalitātes prasības noteic, ka vidējā īres mājas viena dzīvokļa platība paredzēta 52,125 m2 un ka īrei tiek nodoti dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari. Dzīvojamai īres mājai jābūt gandrīz nulles enerģijas ēkai atbilstoši normatīvajiem aktiem par ēku energosertifikāciju, tai jāatbilst noteiktām ēkas gaiscaurlaidības un skaņas izolācijas prasībām.

Atbalsta programma ir izstrādāta Atveseļošanās un noturības mehānisma plāna ietvaros, un tās īstenošanai ir pieejams finansējums 42,9 miljonu eiro apmērā. Par šo finansējumu reģionos paredzēts uzbūvēt 700 zemas īres maksas dzīvokļus.

 

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2023.g 31.maijā | Tukuma Balss (x629)
Novados, Tukums

Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
vakar | Tukuma Balss (x236)
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
vakar | Tukuma Balss (x65)
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
aizvakar | Tukuma Balss (x212)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies