Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 28.septembris
Lana, Sergejs, Svetlana
13.64'C
vējš: 2.34m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukuma Domes deputāti atbalsta Brīvības laukuma pārbūvi


Tukuma Domes deputāti atbalsta Brīvības laukuma pārbūvi
Foto: Tukuma novada pašvaldība

Šī gada 25. maija Tukuma domes sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstīja “Brīvības laukuma un tam piegulošās teritorijas labiekārtojuma pārbūves” projektu un lēma to iesniegt Eiropas Savienības Kohēzijas politikas programmas pasākumā “Publiskās ārtelpas attīstība”.

Projekta ietvaros plānots realizēt SIA “Mark arhitekti” 2019. gadā izstrādāto būvprojektu, veicot Brīvības laukuma pārbūvi, saglabājot laukuma pilsētvides nozīmi – galvenais pilsētas laukums ar daudzfunkcionālu nozīmi.

Īstenojot projekta ieceri, tiks saglabāta zaļā zona, puķu un košumkrūmu stādījumi, visi lielie koki pie policijas un savvaļas bumbiere, kuru neskar laukuma pārbūves robežas. Savukārt divas no trim lielajām eglēm, kas atrodas pārbūves teritorijā, tiks pārstādītas, bet trešo egli gan saglabāt neizdosies, jo koks jau tagad iet postā. Pārstādītās egles gan nepildīs centrālās egles funkcijas, jo diženas egles izmērus, kādos esam ieraduši redzēt svētku egles, tās nekad nesasniegs. Šīs egles ir kalsnas, smalkiem zariem, kas nespēj noturēt rotājumus, vienu gadu jau tas tika mēģināts, bet diemžēl – neveiksmīgi.

Pārstādītas tiks arī divas no jauna stādītās Holandes liepas, bet desmit te esošās galotņotās liepas, no kurām divas jau tūlīt būs beigtas, tiks nozāģētas. Lai aizsegtu transformatora ēku, arī pie Pils torņa tiks iestādīti trīs koki. Savukārt zonā pie Dzimtsarakstu nodaļas pavisam tiks iestādīti 18 jauni koki – piecas sudraba liepas, septiņi Zviedrijas pīlādži un sešas Māka ievas. Tiks stādīti vidēja izmēra koki, un pie tiem paredzēts ierīkot soliņus (zviļņus). Kad koki paaugsies, tie veidos ēnu, par kuras neesamību bieži nācies dzirdēt pārmetumus. Soliņu atpūtai laukumā būs daudz vairāk nekā šobrīd – tie tiks ierīkoti arī pie bērnu rotaļu laukuma un puķu dobēm.

Puķu dobes tiks ierīkotas visas vienuviet – skvērā pie Sēnītes, līdzās jau esošajām dobēm. Te būs četras dobes ar dažādām ziemciešu grupām, dekoratīvajiem krūmiem un rozēm. Šajā vietā dobes arī mazāk tiks izmīdītas pasākumu laikā, kā tas notiek šobrīd centrālajā laukumā. Skvēriņā pie Sēnītes arī tiks ierīkots ar sēdvietām norobežots rotaļu laukums, kur esošie koki nodrošinās paēnu.

Brīvības laukumā tiks ieklāts divu veidu segums. Gājēju zonā būs divu krāsu betona bruģakmens, bet pārējā zonā izturīgu granīta plākšņu segums. Tā kā laukums ir sasaistīts ar reljefu, divās tā pusēs – virzienā pie Pils ielas un pie Dzimtsarakstu nodaļas – būs daži pakāpieni. Pārējā laukuma daļā pamatne būs vienā līmenī ar esošajām gājēju zonām, un tas visiem būs ērti pieejams.

Gājēju drošībai tiks pārveidota iebrauktuve pie policijas ēkas, kur turpmāk varēs piebraukt tikai no Pils ielas puses, ne vairs gar esošo atbalsta sienu, kā tas ir tagad.

Strūklaka laukumā būs arī pēc projekta realizācijas. Tās atrašanās vieta gan tiks mainīta – nedaudz nostāk no soliņiem, lai ūdens šļakatas netraucētu atpūtu. Savukārt tiem, kuri karstā laikā vēlēsies atvēsināsies, šāda iespēja būs, jo strūklakai varēs gan pieiet tuvu klāt, gan pat iziet cauri, kas varētu ļoti patikt bērniem. Lai gan strūklaka tiks dažādota, tās ierastā ūdens strūklu forma tomēr tiks saglabāta un dažādota ar gaismām un specefektiem.

Kopējās attiecināmās projekta izmaksas plānotas aptuveni 1 731 863,00 EUR no kurām: Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma maksimālā atbalsta intensitāte ir 800 000,00 EUR; pašvaldības līdzfinansējums veido 54 % jeb 931 863,00 EUR.

 

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2023.g 01.jūnijā | Tukuma Balss (x154)
Novados, Tukums

Markuss Kokins kļūst par Latvijas vicečempionu motokrosā, Auniņam/Aleksejevam - bronza
Markuss Kokins kļūst par Latvijas vicečempionu motokrosā, Auniņam/Aleksejevam - bronza
2023.g 19.septembrī | Tukuma Balss (x21)
KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo amatpersonu par pašvaldības kapitālsabiedrību līdzekļu nelikumīgu pārskatīšanu uz privāto bankas kontu
KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo amatpersonu par pašvaldības kapitālsabiedrību līdzekļu nelikumīgu pārskatīšanu uz privāto bankas kontu
2023.g 18.septembrī | Tukuma Balss (x24)
Alksnis kļuvis par Kanādas čempionu Taizemiešu boksā
Alksnis kļuvis par Kanādas čempionu Taizemiešu boksā
2023.g 03.septembrī | Tukuma Balss (x44)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies