Didzis, Gaidis
7.64'C
vējš: 3.9m/s

FK "Tukums 2000/Telms" ar 1:3 piekāpjas "Daugavpils" komandai

"Optibet" Virslīgas 19. kārtas noslēdzošajā spēlē vārtu guvumiem bagātā mačā "Daugavpils" savā laukumā ar 3:1 pieveica "Tukums 2000/Telms".

Abas komandas izlašu pauzē piedzīvojušas izmaiņas sastāvā. Daugavpilieši palikuši bez pussarga Gļeba Žaleiko un kotdivuāriešu uzbrucēja Ismaela Diomandē, kuri bija izīrēti RFS un tagad atgriezušies savā pamatklubā. Savukārt “Liepāja” no tukumniekiem pārvilinājuši uzbrucēju Robertu Meļķi. "Tukums 2000/Telms" komanda sastāvu jau papildinājusi ar ukraiņu pussargu Ivanu Koškošu un no RFS izīrēto Rodrigo Gauči.

Spēle Daugavpils Esplanādes laukumā sākās mērenā tempā un ar momentu veidošanu komandas neuguņoja, tomēr pirmie vārti tika gūti pat ļoti agri. 7. minūtē sāncenšu soda laukumā par bumu labi pacīnījās Valērijs Lizunovs, bet pēc tam to nogādāja Viljamam Mukvelem, kuru kavēt nebija gatavs neviens no netālu esošajiem tukumniekiem un arī sitiens kamerūnietim padevās nevainojams – 1:0 mājinieku labā.

Pēc gūtajiem vārtiem “Daugavpils” neskrēja nostiprināt savu vadību un bumbu vairāk kontrolēja tukumnieki, taču pie bīstamiem momentiem tikt nespēja. Vēl vairāk – tāds tika noorganizēts mājiniekiem, kad laukuma vidū kļūdījās Ingars Sarmis Stuglis, zaudējot bumbu. Pasīvi arī tika nospēlēts pret Raminu Nasirli. kurš pēc mirkļa ar teicamu piespēli sarūpēja vēl vienu momentu Mukvelem, un arī šoreiz uzbrucējs nospēlēja nevainojami – jau 2:0!

Otrais vārtu zaudējumus “Tukumu” tiešām atmodināja. Komanda ātri tika pie diviem stūra sitieniem, bet 28. minūtē arī sarīkots produktīvs uzbrukums. Individuālo meistarību nodemonstrēja Fausts Steponavičs, pie soda laukuma stūra apspēlējot aizsargu un tūlīt arī izdarot sitienu, pēc kura buma lidoja vārtu devītniekā – 2:1.

Puslaika beigu daļu abas komandas aizvadīja azartiski, ilgi neaizturoties laukuma vidū un cenšoties meklēt iespējas vēl kādam vārtu guvumam. Sitienu pa vārtiem gan bija maz, laba iespēja tādam jau kompesācijas laikā bija Raivo Ķiršam, kurš gan uzsita vāji un Vladislavs Kurakins bumbu viegli tvēra.

Jau otrā puslaika pirmajā minūtē mājinieki tika pie stūra sitiena, pēc kura dramatiski soda laukumā krita Mozess Bava Zūre, bet pārkāpums saskatīts netika un pendele nesekoja. Drīz vien ar savu viesošanos soda laukumā atbildēja arī tukumnieki, tomēr aktīvāki uzbrukumā bija “Daugavpils” futbolisti.

Mača 57. minūtē debiju Virslīgā piedzīvoja jaunais “Tukuma 2000” ukrainis Ivans Koškošs, viena maiņa tika veikta jau puslaika sākumā, kamēr daugavpilieši turpināja spēlēt ar starta sastāvu.

68. minūtē Mukvele tika pie vēl vienas labas iespējas, tomēr cīņā ar aizsargu sitiens nesanāca spēcīgs, turklāt vēl pats uzbrucējs sāpīgi piezemējās. Savukārt 73. minūtē “Daugavpils” izmantoja vēl vienu viesu dāvanu. Ar galvu nesekmīgi nospēlēja Atis Ozols, nevis sitot bumbu prom, bet soda laukumā teicami piespēlējot Lizunovam, kurš vienā pieskārienā apspēlēja Vilkovu, panākot 3:1.

Četras minūtes pēc zaudētajiem Kristaps Dišlers veica arī divas pēdējās maiņas, laukumā sūtot arī tikko aizlienēto Gauči. Komanda arī azartiski gāja uz priekšu, un kādā epizodē gandrīz līdz centra aplim bumbu aizveda Vilkovs.

Klāt visām nepatikšanām tukumniekiem nāca arī Steponaviča trauma pamatlaika pašā beigās, kas turklāt izrādījās tik nopietna, ka lietuviešu uzbrucējam no stadiona prom bija jādodas neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā.

Tā kā maiņu “Tukumam” vairs nebija, spēli nācās noslēgt mazākumā, kas, neskatoties uz to, ka kompensētas tika astoņas minūtes, pavisam samazināja izredzes uz izglābšanos. Brīnumi šajā mačā tiešam nenotika, turklāt labāko momentu kompensācijas laikā sagādāja daaugavpilieši, bet Vilkovs glāba.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2023.g 26.jūnijā | Tukuma Balss (x261)