Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 28.septembris
Lana, Sergejs, Svetlana
12.64'C
vējš: 2.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Krišjānis Kariņš atkāpjas no Premjerministra amata


Krišjānis Kariņš atkāpjas no Premjerministra amata
Krišjānis Kariņš. Foto: Lita Millere/LETA

Premjerministrs Krišjānis Kariņš tomēr nolēmis demisionēt un aicināja savu partiju "Jauno Vienotību" virzīt nākamo premjera amata kandidātu, par to viņš paziņoja šodien preses konferencē pirms koalīcijas sadarbības padomes.

Kariņš pastāstīja, ka ceturtdien, 17.augustā, informēs prezidentu par valdības demisiju. Viņš apliecināja, ka aicināja "Jauno Vienotību" virzīt nākamo premjera amata kandidātu un viņš nebūs nākamās valdības vadītājs.

Krišjānis Kariņš savu otro valdību trīs politisko spēku sastāvā – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības – izveidoja divarpus mēnešus pēc 14. Saeimas vēlēšanām. Taču valdība sāka šūpoties pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam. Tādēļ valdību veidojošās partijas "Jaunā Vienotības" kandidātu Edgaru Rinkēviču par prezidentu ievēlēja ar opozicionāru — Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvo" — balsīm.

Pēc prezidenta vēlēšanām Kariņš sāka sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un "Progresīvajiem". Līdzšinējie partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – iebilda koalīcijas paplašināšanai un boikotēja sarunas.

Pēc ilgākas "Jaunās Vienotības" un tās līdera Kariņa klusēšanas par iespējamām izmaiņām valdībā Kariņš piedāvāja pašreizējiem koalīcijas partneriem turpināt strādāt pašreizējā valdībā, mainot ministrus un atbildības jomas. Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" uzstāja uz līdzšinējās valdības saglabāšanu, un Kariņš paziņoja par lēmumu veidot jaunu koalīciju, vienlaikus neatkāpjoties no amata.

Jau ceturtdien, 17.augustā, Kariņš varētu prezidentam prezentēt savu skatījumu par jauno valdību.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2023.g 14.augustā | Tukuma Balss (x149)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies