Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūlijs
Ramona, Ritma
17.64'C
vējš: 3.52m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

"Sadales tīkls" ļaus bez maksas atjaunot iepriekš samazināto pieslēguma slodzi


"Sadales tīkls" ļaus bez maksas atjaunot iepriekš samazināto pieslēguma slodzi
Foto: drax.com

Pēc paaugstinātu tarifu stāšanās spēkā "Sadales tīkls" mudināja iedzīvotājus izvērtēt un samazināt pieslēguma slodzi, lai mazinātu elektrības rēķinus, taču, ja ar mazāku jaudu nepietiek, līdz šim par lielākas slodzes pieslēgšanu atpakaļ bija jāmaksā aptuveni 80 eiro. Tagad "Sadales tīkls" sola visiem klientiem lielāku slodzi pārejas laikā pieslēgt atpakaļ bez maksas.

 
Pašlaik, ja klienta vēlamā jauda ir pieejama (nav jāveic tīkla pārbūve), tad par slodzes palielināšanu ir jāmaksā tikai slodzes palielināšanas maksa, kas ir 80 eiro + PVN (kopsummā 102,15 eiro).

AS "Sadales tīkls" pārstāve Gunta Līne LTV "Rīta panorāmā" apliecināja, ka uzņēmums nolēmis pārejas periodā ļaut visiem klientiem vienu reizi atjaunot iepriekš samazināto pieslēguma slodzi bez maksas.

Šo pakalpojumu bez maksas varēs saņemt gada laikā kopš jauno tarifu spēkā stāšanās – no šī gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. jūnijam.

Uzņēmums jau informēja par šo plānu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK), un pašlaik tiek strādāts pie tā ieviešanas.

"Sadales tīkls" arī atgādināja, ka lēmums par slodzes samazināšanu ir rūpīgi jāizvērtē, arī tāpēc, ka var būt gadījumi, kad "atbrīvotā" jauda pēc laika vairs nav pieejama (ja to būs saņēmis kāds cits klients un konkrētajā tīkla vietā vairs brīvas jaudas nebūs). Tādā gadījumā slodzes palielināšanai būs nepieciešama tīkla pārbūve, kas var radīt papildu izmaksas.

Izvērtējot esošā pieslēguma (fāžu un ampēru skaita) piemērotību mājsaimniecības vajadzībām, vispirms ieteicams pievērst uzmanību ampēru skaitam – vai tas ir atbilstošs elektroenerģijas lietošanas paradumiem.

Atbilstošu pieslēguma jaudu klientiem var palīdzēt uzzināt slodzes aprēķina kalkulators, kas pieejams uzņēmuma mājaslapā www.sadalestikls.lv.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2023.g 18.augustā | Tukuma Balss (x375)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies