Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūlijs
Ramona, Ritma
17.64'C
vējš: 3.52m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

"Jaunā Vienotība" gatava veidot jauno valdību; ZZS atbalsta Siliņu premjera amatā


"Jaunā Vienotība" gatava veidot jauno valdību; ZZS atbalsta Siliņu premjera amatā
Valsts prezidents tiekas ar Eviku Siliņu. Foto: LETA, Zane Bitere

"Jaunā Vienotība" pirmdien Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam apliecinājusi gatavību uzņemties vadību konsultācijās par jaunas, plašākas koalīcijas veidošanu, savukārt Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – piedalīties šādās sarunās. Pašlaik skaidrības par nākamās koalīcijas modeli aizvien nav. Tāpat nav zināms, kad prezidents varētu oficiāli nominēt premjera amata kandidātu.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pirmdien sācis politiskās konsultācijas par jaunās koalīcijas veidošanu un valdības ilgtermiņa un neatliekamiem uzdevumiem. Pirmdienas rītā prezidents tikās ar "Jaunās Vienotības" un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvjiem.

Apņemšanos nominēšanas gadījumā valdības veidošanas procesu neievilkt paudusi "Jaunās Vienotības" nosauktā premjera amata kandidāte, pašreizējā labklājības ministre Evika Siliņa. Viņa aizvien cer izveidot plašāku koalīciju nekā tikai "Jaunā Vienotība" ar Zaļo un Zemnieku savienību un "Progresīvajiem".

"Mēs apspriedām, ka šobrīd runājam ar visiem četriem potenciālajiem koalīcijas partneriem, kas ir Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība un "Progresīvie". Šobrīd pilnīgi skaidra koalīcijas modeļa nav, taču lielāks deputātu atbalsts arī Saeimā palīdzētu sasniegt plašāku vēlētāju interešu pārstāvību arī valdībā," pēc tikšanās ar prezidentu pauda Siliņa.

"Tas nav stāsts tikai par skaitu valdībā, bet par to, cik plašu sabiedrības loku mēs kā valdība varētu pārstāvēt, jo skaidrs, ka katra partija esam savu vēlētāju ievēlēti un tā ir sabiedrības grupa, kuras intereses mēs arī aizstāvam," viņa turpināja.

Tomēr skaidrs, ka piecu politisko spēku koalīcija, visticamāk, ir neiespējama, jo Nacionālā apvienība nav gatava sastrādāties ar "Progresīvajiem", taču "Jaunā Vienotība" ir gatava strādāt gan ar vieniem, gan otriem, apliecināja Siliņa. Viņa atzīmēja, ka sadarbība valdībā ar "Progresīvajiem" būs tieši Nacionālās apvienības izšķiršanās.

Vienlaikus Siliņa atkārtoja, ka "Jaunā Vienotība", visdrīzāk, nebūtu gatava strādāt koalīcijā citas partijas virzīta premjera vadībā. Iespēju virzīt savu premjera amata kandidātu iepriekš pieļāva "Apvienotais saraksts", kura pārstāvji pie Valsts prezidenta nāks pirmdienas pēcpusdienā.

Tikmēr pašreizējiem opozicionāriem – Zaļo un Zemnieku savienībai – pašlaik nav ambīciju uz premjera amatu. To ZZS uzņemtos vien tad, ja "Jaunās Vienotības" virzītajai Evikai Siliņai nominēšanas gadījumā neizdotos izveidot nākamo valdību. Taču pašlaik viņa var rēķināties ar ZZS atbalstu.

Prezidents konsultācijas ar partijām turpinās arī otrdien, kad tiksies ar Nacionālās apvienības, "Progresīvo", partijas "Stabilitātei!" un "Latvija pirmajā vietā" politiķiem.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2023.g 21.augustā | Tukuma Balss (x351)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies