Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.aprīlis
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
5.64'C
vējš: 3.48m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Jaunpils pils jumta atjaunošanai ziedojumu nepietiks; par naudas sadali vēl lems


Jaunpils pils jumta atjaunošanai ziedojumu nepietiks; par naudas sadali vēl lems
Foto: lsm.lv

Aizvakar labdarības koncertā Jaunpilī saziedoti vairāk nekā 37 tūkstoši eiro. Ziedojumi vākti, lai palīdzētu vietējām mājsaimniecībām, kuras cietušas lielgraudu krusas laikā, postaža nodarīta arī Jaunpils baznīcai un pilij. Pils atjaunošanas izmaksas pārsniegs divu miljonus.

Augusta sākumā Jaunpilī negaisā cietušas vairāk nekā 80 mājsaimniecību. Daudzām pilnīgi vai daļēji norauts jumts. Būtiski bojājumi nodarīti arī baznīcai, bet visgrūtāk būs atjaunot pili.

Caurumi pils jumtā ir tik lieli, ka tur jau var izbāzt divas dūres. Salabot vai atjaunot vairs nevar. Jāmaina pilnībā, un izmaksas pārsniegs divus miljonus eiro. Pašvaldība jau norādījusi, ka viņiem šādas naudas nav. Viņi cer, ka valsts piešķirs kredītu.

Pēc nodarītās postažas tika lemts par labdarības koncerta rīkošanu. Uz koncertu sanākušos uzrunāja Baiba Sipeniece-Gavare: "Vai tad tā ir problēma? Krievi Ukrainā – tā ir problēma. Šitā nav problēma, šitā ir ķibele. Tieši ar šādu domu šodien esam sanākuši."

Saziedoti 37 tūkstoši eiro. Un līdz 1. septembrim vēl var ziedot.

Bet, kā tos sadalīt, vēl nav lemts. "Ir ziedotāji, kas ir norādījuši tieši ar mērķi pils jumta atjaunošanai. Šie līdzekļi, protams, aizies pils jumta atjaunošanai, kā mērķī norādīts," pastāstīja SIA "Jaunpils pils" valdes locekle Kristīne Liepiņa.

Par pārējo lems pašvaldība, vērtējot, kuras mājsaimniecības nav bijušas apdrošinātas un kurām remonts sagādās vislielākās finansiālās grūtības.

"Pilij tā nepieciešamība ir daudz lielāka nekā šī summa. Protams, lielākā daļa no summas droši vien jānovirza pilij. Jo palīdzība iedzīvotājiem tāpat ir pašvaldības pamatfunkcija, un to sākām darīt, neko negaidot," sacīja Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš.

Līdz šim iztērēti 300 tūkstoši eiro.

Savukārt pils bija apdrošināta, un glābšanas darbus, lai ūdens neturpinātu tecēt ēkā, segs apdrošinātāji. Bet pilnīgu jumta atjaunošanu gan ne. Apdrošināšanas polise paredz faktiskās vērtības atlīdzināšanu.

"Tā ēka, protams, nav jauna. Un tīri pēc apdrošināšanas principiem tās atjaunošanas vērtībā nav iespējams drošināt. Šobrīd ir ļoti aptuveni – ap miljonu, bet tas vēl mainīsies. (..) Vakar vakarā tikai saņēmām sākotnējo aprēķinu," pastāstīja Dmitrijs Neilands no apdrošināšanas uzņēmuma "Gjensidige".

Bet atjaunošanas izmaksas varētu pārsniegt divus miljonus eiro, tāpēc pašvaldība gatavojas lūgt kredītu valstij.

"Nekas ātrāks par ārkārtas finansējumu vai aizdevumu nevar būt. Ja skatāmies uz Eiropas projektiem, tad tas aizņem laiku," sacīja Liepiņš.

Izmeklēšana un vērtēšana vēl turpinās. Tikmēr tiks uzsākta jumta apklāšana, lai nenodarītu tālākus bojājumus. Bet par precīzāku ziedojumu sadali pašvaldība lems nākamnedēļ.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2023.g 25.augustā | Tukuma Balss (x342)
Novados, Jaunpils

Jau sestdien Lielā talka!
Jau sestdien Lielā talka!
šodien | Tukuma Balss (x36)
Elizabetes skvērā Tukumā nomainītas bojātās un nokalpojušās rotaļu iekārtas
Elizabetes skvērā Tukumā nomainītas bojātās un nokalpojušās rotaļu iekārtas
šodien | Tukuma Balss (x62)
Izskanējusi 2024. gada Tukuma novadu koru skate
Izskanējusi 2024. gada Tukuma novadu koru skate
šodien | Tukuma Balss (x73)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies