Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūnijs
Maira, Rasa, Rasma
20.64'C
vējš: 5.92m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Topošie pedagogi prioritārajās jomās turpmāk saņems stipendiju 300 eiro apmērā


Topošie pedagogi prioritārajās jomās turpmāk saņems stipendiju 300 eiro apmērā
Foto: mblog.pearsoninternationalschools.com

5. septembrī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja stipendijas ieviešanu studējošajiem – topošajiem pedagogiem 300 eiro apmērā, nodrošinot tai finansējumu no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžetam piešķirtā papildu finansējuma pedagogu sagatavošanai.

Stipendija paredzēta, lai nodrošinātu valsts izglītības iestādēs nepieciešamo skolotāju skaitu un veicinātu vidējās izglītības absolventu interesi par studijām skolotāju sagatavošanas programmās, it īpaši valstī prioritārajās izglītības (STEM, svešvalodu (EEZ valodu) un latviešu valodas un literatūras mācību) jomās. Ar to tiek nodrošināta arī pāreja uz izglītības ieguvi latviešu valodā un pāreju no krievu valodas kā otrās svešvalodas, tā vietā piedāvājot apgūt citas EEZ svešvalodas (piemēram, vācu, franču, spāņu) kā otro svešvalodu skolās.

Lai konkursa kārtībā pretendētu uz pedagogu stipendijas saņemšanu, studentam ir jāstudē pilna laika klātienes pirmā cikla augstākās izglītības studiju programmā, un, piesakoties stipendijai pirmajā studiju gadā, students nevar tikt nodarbināts algotā darbā. Sākot ar otro studiju gadu, ir jāstrādā par pedagogu vai pedagoga palīgu izglītības iestādē, nepārsniedzot pusi no pedagogam noteiktās darba slodzes, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, neveicot citus blakus darbus.

Sākot ar trešo semestri, studentam jānoslēdz rakstveida vienošanās ar izglītības iestādi vai pašvaldību par nodarbinātību izglītības iestādē, kurā paredzēts strādāt vismaz trīs gadus pēc skolotāja profesionālās kvalifikācijas iegūšanas. Tajā pašā laikā pēc pirmā studiju gada ir jāiziet prakse izglītības iestādē, augstskolai saņemot pozitīvu prakses vadītāja un iestādes rakstveida atsauksmi par studējošā profesionālo piemērotību skolotāja profesijai.

Studējošais vienlaicīgi ar šo stipendiju nevar saņemt citu no valsts budžeta līdzekļiem finansēto stipendiju, izņemot sociālo stipendiju “Studētgods”, bet var saņemt gan pašvaldības, gan mecenātu stipendijas. Nosacījums par nodarbinātību neattiecas uz nodarbinātību pirms tekošā semestra studijām – vērtējot nodarbinātības kritēriju, tiek ņemts vērā tekošais studiju semestris.

Augstskolas stipendiju komisija, pieņemot lēmumu par pedagogu stipendijas piešķiršanu, pirmajā semestrī ņem vērā uzņemšanas rezultātus, tai skaitā centralizēto eksāmenu rezultātus latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā, savukārt otrajā un turpmākajos semestros – vidējo svērto atzīmi iepriekšējā semestrī vai iepriekšējā studiju gada (kursa) posmā no visiem semestrī vai studiju gadā (kursā) paredzētajiem kursiem. Augstskolas stipendiju piešķiršanas komisija stipendiju vispirms piešķir studējošajam, kurš studē kādā no skolotāju sagatavošanas studiju programmām šādās mācību jomās: dabaszinātnes, tehnoloģijas un matemātika; valodas (EEZ); speciālā izglītība.

 

Resurss: izm.gov.lvatjaunots: 2023.g 05.septembrī | Tukuma Balss (x170)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies