Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
15.64'C
vējš: 1.2m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Jānis Jurka kļuvis par Baltijas čempionu driftā


Jānis Jurka kļuvis par Baltijas čempionu driftā
Foto: Boris photographer

Pagājušajā nedēļas nogalē, 9. un 10. septembrī, Biķernieku trases aizraujošajā “Raganas katla” konfigurācijā norisinājās Baltijas drifta sezonas noslēgums, kas vienlaikus bija arī Livonijas un Latvijas drifta čempionātu priekšpēdējais posms. Uzvaru sacensībās izcīnīja Nikolass Bertāns, finālā pārspējot igauni Karelu Piiroja, savukārt trešā vieta Tukuma novada sportistam Jānim Jurkam, kurš attiecīgi izcīnīja arī Baltijas čempiona titulu.

Visas sestdienas garumā trasē risinājās treniņi un kvalifikācijas braucieni, kuros uz starta izgāja gan PRO, gan Semi Pro klases sportisti. PRO klasē šoreiz piedalījās 27 dalībnieki no piecām valstīm, savukārt Semi Pro ieskaitē bija vērojams vēl kuplāks dalībnieku skaits – 32 piloti no visām trim Baltijas valstīm. Kvalifikācijā PRO klasē uzvaru izcīnīja Jānis Jurka, aiz sevis atstājot lietuvieti Benediktu Čirbu un Nikolasu Bertānu. Semi Pro klases kvalifikācijā pirmais Dāniels Lācis, pārspējot igauni Michael Reiljan un Mārtiņu Bērziņu.

Lai arī “Raganas katlā” sacensības notiek jau vairākus gadus un sportisti šo konfigurāciju jau labi pazīst, šoreiz gan treniņos un kvalifikācijā, gan arī finālbraucienos bija novērojami ļoti daudzi incidenti. Īpaši grūti dalībniekiem gāja ar pirmo pagriezienu, tomēr arī pārējos pagriezienos bija vērojamas izbraukšanas ārpus trases un kontakti ar riepu sienām un vaļņiem. Neraugoties uz to, abās dienās izdevās pabeigt sacensības līdz ar tumsas iestāšanos.

PRO klasē lielisku sniegumu demonstrēja jau iepriekš minētie Jurka un Bertāns, kuriem abiem izdevās aizcīnīties līdz pusfināliem. Jurkam pretī stājās pagājuša gada “Raganas katla” posma Semi Pro klases uzvarētājs, igaunis Karel Piiroja, savukārt Bertānam bija jācīnās pret spēcīgāko Lietuvas drifta pārstāvi Benediktas Čirbu. Jurkam ar Piiroju bija ļoti līdzīgi tandēmu braucieni, tomēr beigās tiesneši lēma par labu igaunim, savukārt otrajā pusfinālā Čirba pieļāva lielākas kļūdas un attiecīgi uzvara Bertānam.

Finālā Bertāns turpināja demonstrēt izcilus sekojošos braucienus, piebraucot tik tuvu konkurentiem kā neviens cits. Lai arī Piiroja sastādīja nopietnu konkurenci, šoreiz labāku sniegumu parādīja Bertāns, tādējādi izcīnot uzvaru Baltijas sezonas noslēdzošajā posmā. Neraugoties uz to, ka Bertāns šajā sezonā piedalījās vien četros no sešiem Baltijas posmiem, ar šo uzvaru sezonas noslēgumā viņam kopvērtējumā izdevās pakāpties uz trešo vietu. Cīņā par trešo vietu pārāks pār lietuvieti Čirbu bija Jānis Jurka, kuram ar to pietika, lai kļūtu par 2023. gada Baltijas drifta čempionu. Otrajā vietā kopvērtējumā palikušais armēnis Raman Kandratsenka sezonas noslēgumā izstājās jau TOP 16 kārtā, piekāpjoties lietuvietim Andriusam Vasiļiasukam.

 

Resurss: bksb.lv atjaunots: 2023.g 13.septembrī | Tukuma Balss (x537)
Novados, Tukums, Sports, Motoru sports

Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
Tukuma novadā testētajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām
vakar | Tukuma Balss (x84)
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
Balinska "Panthers" zaudē trešo spēli pēc kārtas – Stenlija kausa finālā būs saldais ēdiens
aizvakar | Tukuma Balss (x80)
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
Līgo svētku pasākumi Tukuma novadā
2024.g 19.jūnijā | Tukuma Balss (x128)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies