Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 04.marts
Alise, Auce
-1.36'C
vējš: 2.26m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Starp "Iedvesmas bibliotēkām 2024" arī Smārdes pagasta bibliotēka


Starp "Iedvesmas bibliotēkām 2024" arī Smārdes pagasta bibliotēka
Attēlam iliustratīva nozīme. Foto: halifaxpubliclibraries.ca

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) izraudzījusies četras Iedvesmas bibliotēkas 2024, kurām nākamajā gadā būs iespēja īstenot savas idejas par mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku telpās. Par Iedvesmas bibliotēkām 2024 kļūst: Smiltenes novada Blomes bibliotēka, Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Ropažu bibliotēka un Tukuma novada Smārdes pagasta bibliotēka.

 

Blomes bibliotēka mūsdienīgi iekārtos un aprīkos bērnu lasītavu, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu lasītavā taps māksliniecisks un interaktīvs elements - “Burtu pūķītis”, Ropažu bibliotēka veidos bibliotēkas ārtelpu ar transformējamu skatuvi un soliem. Savukārt Smārdes pagasta bibliotēka radīs jaunu rotaļu telpu bērnu lasītavai. Savas idejas bibliotēkas īstenos 2024. gada laikā sadarbībā ar Biedrību un pašvaldību un, pateicoties ziedotāju atbalstam.

Projektā Iedvesmas bibliotēka ikvienai bibliotēkai bija iespēja iesniegt savu ideju par jauniem arhitektūras vai dizaina risinājumiem, mūsdienīgu iekārtojumu vai ārtelpas labiekārtošanu. Šogad Biedrībā saņemtās bibliotēku idejas bija īpaši pārdomātas un izstrādātas. Galveno uzmanību bibliotēkas pievērsušas jaunajiem lasītājiem – bērniem un jauniešiem, rūpējoties par aicinošu un radošu vidi, kas rosina interesi par grāmatām. Bibliotēku pieteikumus izvērtēja profesionāli arhitekti ar pieredzi bibliotēku un citu kultūrvietu arhitektūrā un vides veidošanā.

Biedrības direktore Karina Pētersone: “2024. gads ir projekta Iedvesmas bibliotēka trešais un pēdējais gads, šajā laikā kopumā būs īstenotas 12 bibliotēku idejas. Taču ceram, ka projekta devums ir daudz lielāks un tas ir iedvesmojis vēl daudzus citus bibliotekārus un pašvaldības sapņot, uzdrošināties un izveidot savas bibliotēkas par pievilcīgām, mūsdienīgām un vietējo iedzīvotāju iecienītām vietām.”Iedvesmas bibliotēka ir sabiedriski nozīmīgs Latvijas mēroga projekts, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsāka 2021. gadā, lai atbalstītu un dotu iespēju Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi. Par Iedvesmas bibliotēkām jau kļuvušas Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Limbažu novada Vilzēnu bibliotēka, Gulbenes novada bibliotēka, Jelgavas novada Valgundes bibliotēka un Alūksnes novada Mālupes bibliotēka. Piedaloties projektā, bibliotēkas iekārtojušas jaunas telpas, radījušas pievilcīgu vidi bērniem un jauniešiem, izveidojušas āra lasītavas. Projekts notiek ar pašvaldību līdzfinansējumu, Biedrības ziedotāju un uzņēmumu AS Latvijas Finieris, AS Riga Wood Baltic un SIA Timbero Latvia atbalstu.Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrībaatjaunots: 2023.g 18.decembrī | Tukuma Balss (x130)
Novados, Tukums

Kanbergam un Dunduram uzvaras Latvijas kausa 1. posmā stieņa spiešanā guļus
Kanbergam un Dunduram uzvaras Latvijas kausa 1. posmā stieņa spiešanā guļus
2024.g 06.februārī | Tukuma Balss (x226)
"Tukums 2000/Telms" futbolisti uzveic Pērnavas "Vaprus"
"Tukums 2000/Telms" futbolisti uzveic Pērnavas "Vaprus"
2024.g 07.februārī | Tukuma Balss (x117)
Zunde nākamo cīņu aizvadīs “KOK World Series” turnīrā
Zunde nākamo cīņu aizvadīs “KOK World Series” turnīrā
2024.g 28.janvārī | Tukuma Balss (x254)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies