Laine, Raimonds, Vilnis
17.64'C
vējš: 6.1m/s

Spriņģa bobsleja četrinieks izcīna 3.vietu Pasaules kausa posmā

Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa četrinieka ekipāža kopā ar stūmējiem Dāvis Spriņģi, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu svētdien izcīnīja 3. vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās.

Uzvaru izcīnīja Vācijas pilots Johanness Lohners ar stūmējiem Floriānu Baueru, Ēreku Brukertu un Georgu Fleišaueru, vāciešiem uzvarot abos braucienos. Vienu sekundes desmitdaļu atpalika viņa tautietis Frančesko Frīdrihs, bet vēl trīs sekundes desmitdaļas lēnāks, kamēr Kalenda atpalika 1,71 sekundi.

Pirmajā braucienā ātrākais bija vācieša Lohnera kvartets, kas finišēja vienā minūtē un 4,61 sekundē. Lohneram ar Frīdrihu bija dalīts labākais starta ieskrējiens, bet finišā abus šķīra četras sekundes desmitdaļas. Trešais bija Lielbritānijas pilots Breds Hols, kurš Lohneram zaudēja 0,12 sekundes un par vienu sekundes simtdaļu apsteidza septīto ātrāko startu uzskrējušā Cipuļa četrinieka ekipāžu.

Otrajā braucienā Cipulim ar stūmējiem bija piektais labākais laiks startā un trešais rezultāts finišā, latviešiem apsteidzot neveiksmīgi braukušo Holu. Sacensībās startēja 20 ekipāžas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis četrinieku ieskaitē ir Lohners ar 1095 punktiem, bet Frīdrihs iekrājis par 25 punktiem mazāk, kamēr trešais ar 968 punktiem ir Cipulis.

Sezonas pirmajās divās četrinieku sacensībās Ķīnā Cipulis bija divreiz ceturtais, bet Laplaņā viņš ierindojās piektajā pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa trešajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, Cipuļa ekipāža izcīnīja bronzas godalgas.

Janvāra beigās Pasaules kausa piektajā posmā bobslejisti sacentīsies Lillehammerē, Norvēģijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks posms Siguldā, kur vienlaikus būs cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergā, Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidā, ASV.

Sezonas kulminācija - pasaules čempionāts - februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.

atjaunots: 2024.g 14.janvārī | Tukuma Balss (x157)
Novados, Tukums, Sports

Ozols, Tramdahs, Kronbergs, Šērs un  Volodjkins kļūst par Latvijas U15 čempionāta vicečempioniem florbolā
Ozols, Tramdahs, Kronbergs, Šērs un Volodjkins kļūst par Latvijas U15 čempionāta vicečempioniem florbolā
šodien | Tukuma Balss (x27)
Markuss Sieradzkis gūst vārtus un palīdz U18 Latvijas hokeja izlasei uzveikt Slovākiju