16.64'C
vējš: 4.44m/s

Kandavnieki izlien pēc smaga sākuma Salaspilī un panāk izšķirošo spēli

Mārcis Saulītis. Foto: Māris Greidāns

"Ramirent" Nacionālās basketbola līgas čempionvienība "Kandava/Anzāģe" šovakar nonāca pie izkrišanas sliekšņa ceturtdaļfināla sērijā pret "Salaspils sporta skolu". Pēc smagnējas pirmās ceturtdaļas čempionvienība saņēmās un ar 84:68 tika pie uzvaras, kas jau pēc divām dienām ļaus aizvadīt izšķirošo sērijas spēli savās mājās.

Ceturtdaļfināla ievadā kandavnieki saņēma aukstu dušu, savās mājās saņemot brāzienu no salaspiliešiem ar 86:104. Sērijā līdz divām uzvarām Edgara Priedes trenētā komanda vēlreiz kļūdīties nedrīkstēja.

Sērijas otrās spēles ievads jau ļāva "Salaspils" līdzjutēju acīs iemirdzēties vīzijai par pusfināla raunda sasniegšanu. Pirmā ceturkšņa gaitā mājinieki veica divus izrāvienus, bet Kristiāns Armanovs pirmās desmitminūtes izskaņā raidīja grozā trejaci, kas salaspiliešiem deva pārsvaru ar 26:16. Sajutuši deguma smaku, "Kandavas/Anzāģes" pakaļdzīšanos ievadīja Eduards Avotiņš, bet Mārcis Saulītis divas reizes pietuvoja ozolzīles līdz punkta atstatumam. Pirmo reizi kopš spēles pašas pirmās minūtēs kandavnieki vadības grožus atguva ar Nikolaja Zotova soda metieniem pašās pirmā puslaika beigās - 39:38.

"Salaspils" otro puslaiku iesāka ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, bet kandavnieki vadībā atgriezās efektīgā manierē, Avotiņam triecot bumbu grozā no augšas. Spēles līdztekas nosvērās par labu "Kandavai/Anzāģei" trešās ceturtdaļas vidū, kad viesi ar augstu precizitāti izmantoja savas izdevības. Salaspilieši netika līdzi, ļaujot kandavnieku kapteinim Arvis Savčenko pirms spēles pēdējām desmit minūtēm panākt 63:49. Mājinieku centieniem pagriezt spēli pēdējā ceturtdaļā allaž atradās rezultatīvas kurzemnieku atbildes, Nacionālās līgas čempioniem gūstot uzvaru ar 84:68

Kandavnieku centrs Mārcis Saulītis guva 17 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas zem groziem. Eduards Avotiņš sekoja ar 14 punktiem un sešām rezultatīvām piecpēlēm. Pie velna duča apstājās Ingus Mastiņš, bet pa 12 punktiem čempionvienības labā guva Nikolajs Zotovs un Kārlis Bērziņš.

Izšķirošā sērijas cīņa par iekļūšanu Nacionālās līgas pusfinālā piektdien, 22. martā, norisināsies Kandavā.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2024.g 20.martā | Tukuma Balss (x169)
Novados, Tukums, Sports, Basketbols

Tukuma novada vīriešu volejbola čempionāta finālā "Pūre" panāk izlīdzinājumu ar "Laucieni"