Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle
13.64'C
vējš: 4.32m/s

"Salaspils" izslēdz "Kandavu" no turpmākās cīņas par NBL čempionu titulu

"Salaspils" basketbolisti ceturtdaļfinālā izsit "Kandavu/Anzāģi". Foto: Aija Ozoliņa
"Ramirent" Nacionālajā basketbola līgā turnīra čempionu pilnvaras piektdienas vakarā nācās nolikt "Kandavas/Anzāģes" basketbolistiem, kuri ceturtdaļfināla izšķirošajā, trešajā spēlē ar 77:86 piekāpās "Salaspils sporta skolai".

Līdz ceturtdaļfināla sērijas trešajai, izšķirošajai cīņai nonāca duelis starp turnīra čempioni "Kandavu/Anzāģi" un jaunpienācēju "Salaspils sporta skolu". Vienības sērijas gaitā apmainījās ar uzvarām pretinieku laukumos. Pirmā ceturtdaļā atkal iezīmējās ar viesu pārspēku, salaspiliešu labā desmitminūti noslēdzot Dāvja Klegera metienam, kas Valda Razumovska trenētajai komandai deva pārsvaru ar 28:16. Otrajā ceturksnī kandavnieki līda ārā no deficīta, komandas spēlējošajam menedžerim Kristapam Gotfrīdam pirmā puslaika pēdējā minūtē ar trejaci panākot līdzsvaru. Tomēr Jāņa Pozņaka trāpītie sodiņi puslaika atelpā salaspiliešiem ļāva doties ar 41:39.

Otrā puslaika sākumā pērnā gada čempionu līderi Mārcis Saulītis un Guntars Strāķis ļāva ozolzīlēm pārņemt vadību. Nikolaja Zotova un Stāķa trāpītie tālmetieni kandavnieku atrāvienu trešās ceturtdaļas vidū palielināja līdz astoņiem punktiem (55:47). Pirms sērijas 12. ceturtdaļas sākuma kandavniekiem bija četru punktu pārsvars, kuru Dāvis Klegeris un Reinis Otersons pavisam ātri nodzēsa. Spēli par labu salaspiliešiem aizlauza Kristiāna Armanova realizētais trīs punktu metiens, bet pretī pusfinālam debitantus veda aukstasinīgais Jāņa Antropa sniegums, neļaujot kandavniekiem atgūt labvēlīgu rezultātu. Skanot beigu sirēnai, pie 86:77 salaspiliešu līdzjutēji varēja mesties ap kaklu savas komandas spēlētājiem, sveicot viņus ar pusfināla sasniegšanu. "Salaspils" uzvara ceturtdaļfinālā liedza atkārtoties visam pērnā gada Nacionālās līgas medaļu cīņu četriniekam.

"Salaspils" ceļu pretī medaļu cīņām ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām asfaltēja Jānis Pozņaks. Cits Ogres basketbola produkts Jānis Antrops salaspiliešu labā guva 17 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Pie 17 punktiem tika arī Dāvis Klegeris, bet ar 15+10 pierakstījās Reinis Otresons. Pagājušā gada finālsērijas MVP Guntars Strāķis kandavnieku pēdējā spēlē guva 30 punktus, kamēr Eduards Avotiņš tika pie 11 ačiem, bet Nikoljs Zotovs guva desmit punktus.

Resurss: sportacentrs.com

atjaunots: 2024.g 22.martā | Tukuma Balss (x117)
Novados, Kandava, Sports, Basketbols

Tukuma novada vīriešu volejbola čempionāta finālā "Pūre" panāk izlīdzinājumu ar "Laucieni"