Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
18.64'C
vējš: 0.86m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Turpinās projekta “Zaļš un veselīgs sabiedriskās ēdināšanas risinājums pašvaldību skolām un bērnudārziem lauku teritorijās” aktivitāšu īstenošana


Turpinās projekta “Zaļš un veselīgs sabiedriskās ēdināšanas risinājums pašvaldību skolām un bērnudārziem lauku teritorijās” aktivitāšu īstenošana
Foto: Tukuma novada pašvaldība

No 3. līdz 4. aprīlim Šlokenbekas muižā, Tukumā, notika pašvaldības īstenotā projekta “Green and healthy public catering solution for municipal schools and kindergartens in rural areas” (latviski – Zaļš un veselīgs sabiedriskās ēdināšanas risinājums pašvaldību skolām un bērnudārziem lauku teritorijās) partneru un stratēģijas izstrādes ekspertu tikšanās.

3.aprīlī projekta partneri kopā ar ekspertiem apsprieda un plānoja turpmākās projekta aktivitātes, kā arī apmeklēja Milzkalnes sākumskolu, kur skolas direktors Harijs Belcāns viesiem izrādīja jaunās skolas telpas. Vēlāk projekta dalībnieki devās uz zemnieku saimniecību “Eglāji”, kā arī apmeklēja Plieņciema “Balto kāpu”, kur projekta Nr. 5.4.3.2./22/A/003, “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana un infrastruktūras izveide dabas liegumā “Plieņciema kāpa” ietvaros tika veikti labiekārtošanas darbi un biotopu apsaimniekošanas pasākumi.

4. aprīlī Tukuma, Smiltenes, Setomaa (Igaunija) un Rouge (Igaunija) pašvaldību pārstāvji, stratēģijas izstrādes eksperti no Latvijas un Igaunijas, kā arī pilotskolu direktori no Latvijas turpināja strādāt pie stratēģijas izstrādes. Eksperti prezentēja pilotskolu aptaujas rezultātus, tika diskutēts un nolemts par turpmākajiem darba uzdevumiem stratēģijas izstrādes ietvaros. Pēc stratēģijas ekspertu tikšanās visi devās uz Kandavas Reģionālo pamatskolu, kur skolas direktore Elita Lavrinoviča viesus iepazīstināja ar skolas telpām, ēdnīcu un pastāstīja par ēdināšanu skolā. Vēlāk projekta dalībnieki apmeklēja arī Smārdes pamatskolu, lai ar skolas direktori Ingu Upatnieci apskatītu telpas un diskutētu par ēdināšanu skolā.

Projekta “Zaļās skolas ēdināšana” ietvaros turpinās stratēģijas un rīcības plāna izstrāde veselīgas skolu ēdināšanas piedāvājuma nodrošināšanai Smiltenes un Tukuma novadu izglītības iestādēs. Stratēģijas izstrādes laikā, aprīlī ar pilotskolu skolēniem plānotas fokusgrupu diskusijas par ēdināšanu skolā. Stratēģijas izstrādes termiņš ir 31. jūlijs. Pilotskolu pavāriem maijā paredzēta mācību vizīte Setomaa (Igaunija) pašvaldības skolās, savukārt augustā pilotskolu pavāriem plānotas mācību darbnīcas Stokholmā (Zviedrija).

Vēl pirms prijekta dalībnieku tikšanās Tukumā, 22. februārī Tukuma un Smiltenes novada pašvaldību pārstāvji, projektu vadītāji un stratēģijas izstrādes eksperti no Latvijas un Igaunijas piedalījās ekspertu tikšanās vizītē Haanjas atpūtas un sporta centrā Igaunijā, lai strādātu pie anketu izstrādes skolām un skolu virtuvēm, kā arī apspriestu turpmākos soļus un uzdevumus stratēģijas izstrādes procesā un plānotu nākamās projektu aktivitātes.

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2024.g 10.aprīlī | Tukuma Balss (x108)
Novados, Tukums

Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
vakar | Tukuma Balss (x95)
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
2024.g 15.maijā | Tukuma Balss (x14)
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
aizvakar | Tukuma Balss (x22)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies