2024.gada 28.marts
Ginta, Gunda, Gunta
12.64'C
vējš: 5.29m/s

FK “Tukums 2000” piekāpjas FC “Riga” un izstājās no tālākās dalības Latvijas kausā futbolā

1.septembrī “Skonto” stadionā Rīgā, tika izspēlēta pēdējā “Viensviens” Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēle, kurā FK “Tukums 2000” viesojās pie pašreizējiem Latvijas futbola virslīgas čempioniem, Latvijas kausa turētājiem un čempionāta līderiem FC “Riga”.

Spēli tukumnieki iesāka ļoti pārliecinoši, laukuma saimniekiem brīžiem liekot sajusties kā viesiem. Neskatoties uz to, ka lielāko spēles gaitu kontrolēja rīdzinieki, mūsu futbolisti vairākkārt ar asiem uzbrukumiem centās apdraudēt pretinieku vārtus, taču pie reāliem vārtu gūšanas momentiem netika. Spēles 35. minūtē FC “Riga” soda laukumā tika nogāzts Lulū Pamā, taču galvenais tiesnesis nesaskatīja tur pārkāpumu un nenozīmēja 11 metru soda sitienu.

Neskatoties uz nepārprotamo tiesnešu kļūdu vai, iespējams, ļaunprātīgu rīcību, tukumnieki neapjuka un turpināja aktīvi spēlēt. Vienā no epizodēm rezultātu varēja atklāt Kristers Eduards Švāns, taču viņa raidītā bumba trāpīja pa rīdzinieku vārtu pārlikni pēc kā sekoja pretuzbrukums un laukuma saimnieki izvirzījās vadībā. Puslaika izskaņā galvaspilsētas komanda iesita vēl vienus vārtus un pārtraukumā aizgāja ar rezultātu uz tablo 2:0.

Otrajā puslaikā pēc standartsituācijām tika zaudēti vēl divi vārti uz sakāve ar 0 – 4. Neskatoties uz pamatīgo pērienu, tukumnieki var būt lepni par savu komandu, jo mūsu spēlētāji pret rīdziniekiem turējās godam.

"Spēles sākums, pirmais puslaiks, perfekti pildījām spēles uzstādījumus, labi pārvietojāmies. Kamēr spēki bija, veidojām savu spēli, nesākām panikot, nebaidījāmies, mēģinājām spēli baudīt, bija super,” pirmā puslaika notikumus atcerējās FK “Tukums 2000” galvenais treneris Jurģis Kalns.

“Vecā futbola klasika šoreiz nostrādāja pret mums - Kristers neiesita, un tūlīt dabūjām atpakaļ. Tas pirmais vārtu zaudējums spēli nesalauza, spēle tika salauzta iepriekš, epizodē, kur tagad, pēc video noskatīšanās, varu teikt, ka netika nozīmēts 1000 % soda sitiens. No tā sanāca nopietnas problēmas mums. Komanda redzēja, ka šeit viss var notikt un viss ir iespējams, komanda bija kārtīgi atvērusies, un ... zaudējām vienus vārtus, tad arī pašā izskaņā zaudējām arī otros vārtus. Kā man te žurnālists teica, pirmais puslaiks esot bijis šī gada Latvijas labākais futbola puslaiks, ne tikai spēle, bet viss kopā- spēle, atmosfēra, tribīnēs divas pretējas nometnes, kas dzen savas komandas uz priekšu. Tik daudz līdzjutēju mums bija šodien, vienkārši fantastika, lieliska futbola atmosfēra.”

“Otrajā puslaikā mēģinājām nedaudz spēli pamainīt, bet tie ātrumi un intensitāte, kas notiek Virslīgā... mēs visi neesam vēl pieraduši pie tā. Mums tas ir kaut kas jauns, protams, to papildina kādas mikrotraumiņas, nogurums, neteikšu, ka nebijām fiziski gatavi, vairāk nebijām gatavi psiholoģiski tādos ātrumos spēlēt. Neskatoties uz to, nevienai no komandām otrajā puslaikā nekas traks neveidojās, divus ielaidām, abi pēc standartiem, iespējams, pašu kļūdas pēc, nenostrādāta epizode līdz galam, tādi, nu tādi ,,goli". Arī vārtsarga piespiedu maiņa samazināja maiņu skaitu, bet tas viss ir futbols.
Mums ļoti bija vajadzīga šī spēle lielajā Skonto stadionā ar esošajiem Latvijas čempioniem Riga FC. Protams, Tukumā spēle būtu pavisam cita, bet priekš pieredzes mūsu čaļiem, priekš nākotnes, un tāpēc gan es, gan kluba vadība, gan visi Tukuma līdzjutēji var lepoties ar savu komandu, par to spēli, ko šovakar parādījām. Paldies!".

Šo spēli “Skonto” stadionā apmeklēja vairāk kā tūkstotsTukuma komandas līdzjutēju, no kuriem lielākā daļa uz Rīgu bija devušies speciāli dēļ šī mača. Skatītāju triīnēs varēja manīt arī Tukuma novada Domes deputātus Ēriku Lukmanu, Agri Zvaigzneskalnu, Jāni Eisaku un Sergeju Kovaļovu.

atjaunots: 2019.g 01.septembrī | Marta Saulīte (x1560)