Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
21.64'C
vējš: 1.24m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Slampes pagastā atklāj grupu dzīvokļu māju “Laipas”


Slampes pagastā atklāj grupu dzīvokļu māju “Laipas”
Foto: Tukuma novada pašvaldība

Trešdien, 10. aprīlī, ar svinīgu lentas pārgriešanu Tukuma novada Slampes pagastā atklāta grupu dzīvokļu māja “Laipas”. Ēkā, kas uzslieta uz vecās skolas pamatiem, blakus kopienas centram “Rīti”, izbūvētas septiņas dzīvojamās istabas, koplietošanas istaba, telpa ar apvienotu virtuvi, dušas, tualetes, veļas mazgāšanas un žāvēšanas telpas, kā arī darbinieka kabinets un koridors. Grupu dzīvokļi izveidoti deinstitucionalizācijas procesa ietvaros, kas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem sniedz iespēju uzsākt daudz patstāvīgāku dzīvi.

Grupu dzīvokļu mājas atklāšanā piedalījās Tukuma novada domes priekšsēdētaja vietniece sociālās politikas jautājumos Inga Priede, Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve, Slampes pagasta vadītāja Mairita Čuda, divi no septiņiem grupu mājas iemītniekiem, sociālie darbinieki, kopienas centra “Rīti” pārstāvji un daudzi citi.

Ina Balgalve ar prieku paziņoja, kas šis ir priekšpēdējais no visiem objektiem, kas Tukuma novadā īstenots deinstitucionalizācijas projekta ietvaros. “Mājas nosaukums “Laipas” simboliski ir kā tilts starp cilvēkiem, kuriem ir vajadzīgs atbalsts un tiem, kuri šo atbalstu var sniegt,” pauda Sociālā dienesta vadītāja. Dāvinot pulksteni, viņa novēlēja: “Lai ir laiks iziet sabiedrībā, un lai ir laiks sabiedrībai atnākt ciemos pie šī nama iedzīvotājiem.”

”Šis Slampes pagastā ir liels notikums, jo ir atvērusies jauna māja kurā būs jauni iemītnieki. Šiem cilvēkiem ir ļoti svarīgi dzīvot patstāvīgu dzīvi, būt starp cilvēkiem un labi justies. Paldies sociālajiem darbiniekiem, kuri savu darbu dara nesavtīgi, no sirds,”sacīja Inga Priede.

Grupu dzīvokļu (mājas) pakalpojuma galvenais mērķis ir nodrošināt mājokli un individuālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā, sadzīves un sociālo prasmju attīstīšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu un kurām ir objektīvas grūtības dzīvot patstāvīgi, bet nav nepieciešama atrašanās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Grupas dzīvokļu māja “Laipas” uzbūvēta pašvaldības īstenotā Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/045 “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība Deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Tukuma novada pašvaldībā” ietvaros. Būvdarbus veica SIA “Bildberg”, būvuzraudzību SIA “Marčuks” un autoruzraudzību SIA “CMB”.

Projekta īstenošanas pamats ir “Rīgas plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns 2017.–2020. gadam” un tajā paredzēto rezultātu sasniegšana. Kopējās deinstitucionalizācijas projekta attiecināmās izmaksas ir 2 704 093,10 EUR, no kurām Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums ir 66,89 % un Nacionālais publiskais finansējums ir 33,11 %, savukārt neattiecināmās izmaksas tiks segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Projekta īstenošanas rezultātā Tukuma novadā tiks izveidotas divas grupu dzīvokļa pakalpojuma sniegšanas vietas, sociālās rehabilitācijas centrs, dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas.

 

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2024.g 11.aprīlī | Tukuma Balss (x253)
Novados, Tukums

Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
vakar | Tukuma Balss (x113)
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
2024.g 15.maijā | Tukuma Balss (x37)
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
aizvakar | Tukuma Balss (x23)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies