Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
17.64'C
vējš: 0.22m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Pieķerti Tukuma pilsētas apķēpātāji


Pieķerti Tukuma pilsētas apķēpātāji
Foto: Tukuma Novada pašvaldība

1. aprīlis šogad daudzus Tukuma pilsētas iedzīvotājus pārsteidza nevis ar kādu gaumīgu joku, bet ar ļoti nepatīkamu un pretlikumīgu rīcību – grafiti zīmējumiem uz pašvaldības un privātpersonu īpašumiem. Svētdienas naktī uz 1. aprīli pilsētā ar krāsu bija apķēpātas ietves, veloceliņi, divas autobusu pieturas, divas ceļazīmes, privātmāju un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sienas, balkoni, uzņēmumu un privātmāju žogi, veikals un automašīna.

Lai noskaidrotu vainīgos, Tukuma novada pašvaldības policija savas kompetences ietvaros uzsāka Administratīvo pārkāpumu lietu. Izmeklēšanas gaitā tika izskatīts liels apjoms pilsētas video novērošanas ierakstu un aptaujāti pilsētas iedzīvotāji. Analizēts tika viss – gan pašvaldības policijas video kameru ierakstos redzamais, gan arī uzņēmumu un iestāžu video novērošanā fiksētais, jo krāsojumi bija plašos apmēros.

“Ieguldītais darbs vainagojās ar panākumu un divi jaunieši tika atpazīti un noskaidroti. Administratīvā procesa ietvaros par nodarītajiem pārkāpumiem katram grafiti “māksliniekam” var tikt noteikts sods līdz 500 EUR,” informē Tukuma novada pašvaldības policijas vadītājs Armands Hohfelds.

Abu jauniešu nelegālā rīcība pašvaldībai radījusi materiālos zaudējumus 300 EUR apmērā. Tā kā krāsa bija samērā viegli notīrāma, to no autobusu pieturām jau nākamajā dienā pēc uzkrāsošanas Komunālās nodaļas darbiniekiem izdevās notīrīt. Savukārt no ietvēm un ceļazīmēm krāsu notīrīt nevarēja, tādēļ pašvaldībai nācās pasūtīt divas jaunas ceļazīmes, bet ietvi Celtnieku ielā, lai novērstu krāsas ķēpājumus – nokrāsot pelēkā krāsā.

Grafiti zīmējumi uz māju sienām, rotaļu iekārtām, tiltiem un citviet Tukumā tiek pamanīti ik pa laikam, tomēr tik lielā apmērā, tas paveikts pirmo reizi. Precīzus skaitļus par to, cik grafiti sērga ir izplatīta pilsētā vai Tukuma novadā kopumā, nav iespējams pateikt, jo lieta ne vienmēr nonāk līdz policijai, jo īpaši tad, ja krāsojums ir viegli notīrāms. Tāpat grūti ir noteikt arī kopējos zaudējumus, ko radījuši grafiti krāsojumi, jo to novēršana ir katra īpašnieka ziņā. Tomēr pilsētas video kameras strādā, pārkāpēji tiek noķerti un saukti pie atbildības.

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2024.g 19.aprīlī | Tukuma Balss (x121)
Novados, Tukums

Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
vakar | Tukuma Balss (x91)
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
2024.g 15.maijā | Tukuma Balss (x14)
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
aizvakar | Tukuma Balss (x22)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies